STS KOD PROMOCYJNY

Jakub Jamróg międzynarodowym wicemistrzem Łotwy na żużlu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelJakub Jamróg międzynarodowym wicemistrzem Łotwy na żużlu

Jakub Jamróg ma za sobą bardzo udany weekend i w niedzielę został międzynarodowym wicemistrzem Łotwy na żużlu. Dzień wcześniej wywalczył złoty medal w analogicznych zawodach rozgrywanych na Węgrzech. Tym razem na torze w łotewskim Daugavpils musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Andrzeja Lebiediewa. Trzecie miejsce zajął jego rodak Kjastas Puodżuks. W zawodach startowali jeszcze Tomasz Orwat i Bartosz Głogowski.

Wicemistrzostwo Łotwy dla Jamroga

Międzynarodowe mistrzostwa Łotwy 2023 na żużlu rozgrywano według tradycyjnego formatu rozgrywek. Zawodnicy rywalizowali w 20. biegach, a na koniec została podliczona ich łączna punktacja. Kolejny dobry start w ten weekend zanotował świeżo upieczony mistrz Węgier Jakub Jamróg. Tym razem na torze w łotewskim Daugavpils sięgnął po srebrny medal. Polak wygrał cztery biegi i w jednym przyjechał na trzecim miejscu. Dzięki temu zawody zakończył z dorobkiem 13. punktów. Pozwoliło to na zdobycie międzynarodowego wicemistrzostwa Łotwy. Tym samym dzień po dniu stawał na podium mistrzowskich zawodów w Europie. Z pewnością ten weekend Jakub Jamróg długo zapamięta. 

Tego dnia poza zasięgiem stawki był Łotysz Andrzej Lebiediew, który pewnie wygrał pięć wyścigów, dzięki czemu zmagania zakończył z kompletem 15. punktów. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył jego rodak Kjastas Puodżuks, który zdobył 12 punktów. W zawodach oglądaliśmy jeszcze Tomasza Orwata i Bartosza Głogowskiego. Zajęli kolejno 10. i 12. miejsce.  

Głogowski o włos od medalu w kategorii u-21

Bartosz Głogowski zajął 12. miejsce w kategorii seniorów, jednak był bardzo blisko wywalczenia brązowego medalu w kategorii do lat 21. Po 20. biegach miał tyle samo punktów, co Łotysz Artiom Juhno. Obaj pojechali w dodatkowym biegu. Niestety w nim Bartosz Głogowski zaliczył upadek i to Juhno zdobył brązowy medal. Międzynarodowym mistrzem Łotwy do lat 21. został Szwed Noel Wahlqvist, a srebrny medal w tej kategorii wywalczył reprezentant gospodarzy Ricards Ansviesulis.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...