Jakub Jamróg międzynarodowym wicemistrzem Łotwy na żużlu

Strona głównaŻużelJakub Jamróg międzynarodowym wicemistrzem Łotwy na żużlu

Jakub Jamróg ma za sobą bardzo udany weekend i w niedzielę został międzynarodowym wicemistrzem Łotwy na żużlu. Dzień wcześniej wywalczył złoty medal w analogicznych zawodach rozgrywanych na Węgrzech. Tym razem na torze w łotewskim Daugavpils musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Andrzeja Lebiediewa. Trzecie miejsce zajął jego rodak Kjastas Puodżuks. W zawodach startowali jeszcze Tomasz Orwat i Bartosz Głogowski.

Wicemistrzostwo Łotwy dla Jamroga

Międzynarodowe mistrzostwa Łotwy 2023 na żużlu rozgrywano według tradycyjnego formatu rozgrywek. Zawodnicy rywalizowali w 20. biegach, a na koniec została podliczona ich łączna punktacja. Kolejny dobry start w ten weekend zanotował świeżo upieczony mistrz Węgier Jakub Jamróg. Tym razem na torze w łotewskim Daugavpils sięgnął po srebrny medal. Polak wygrał cztery biegi i w jednym przyjechał na trzecim miejscu. Dzięki temu zawody zakończył z dorobkiem 13. punktów. Pozwoliło to na zdobycie międzynarodowego wicemistrzostwa Łotwy. Tym samym dzień po dniu stawał na podium mistrzowskich zawodów w Europie. Z pewnością ten weekend Jakub Jamróg długo zapamięta. 

Tego dnia poza zasięgiem stawki był Łotysz Andrzej Lebiediew, który pewnie wygrał pięć wyścigów, dzięki czemu zmagania zakończył z kompletem 15. punktów. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył jego rodak Kjastas Puodżuks, który zdobył 12 punktów. W zawodach oglądaliśmy jeszcze Tomasza Orwata i Bartosza Głogowskiego. Zajęli kolejno 10. i 12. miejsce.  

Głogowski o włos od medalu w kategorii u-21

Bartosz Głogowski zajął 12. miejsce w kategorii seniorów, jednak był bardzo blisko wywalczenia brązowego medalu w kategorii do lat 21. Po 20. biegach miał tyle samo punktów, co Łotysz Artiom Juhno. Obaj pojechali w dodatkowym biegu. Niestety w nim Bartosz Głogowski zaliczył upadek i to Juhno zdobył brązowy medal. Międzynarodowym mistrzem Łotwy do lat 21. został Szwed Noel Wahlqvist, a srebrny medal w tej kategorii wywalczył reprezentant gospodarzy Ricards Ansviesulis.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...