Jakub Jamróg międzynarodowym wicemistrzem Łotwy na żużlu

Strona głównaŻużelJakub Jamróg międzynarodowym wicemistrzem Łotwy na żużlu

Jakub Jamróg ma za sobą bardzo udany weekend i w niedzielę został międzynarodowym wicemistrzem Łotwy na żużlu. Dzień wcześniej wywalczył złoty medal w analogicznych zawodach rozgrywanych na Węgrzech. Tym razem na torze w łotewskim Daugavpils musiał uznać wyższość reprezentanta gospodarzy Andrzeja Lebiediewa. Trzecie miejsce zajął jego rodak Kjastas Puodżuks. W zawodach startowali jeszcze Tomasz Orwat i Bartosz Głogowski.

Wicemistrzostwo Łotwy dla Jamroga

Międzynarodowe mistrzostwa Łotwy 2023 na żużlu rozgrywano według tradycyjnego formatu rozgrywek. Zawodnicy rywalizowali w 20. biegach, a na koniec została podliczona ich łączna punktacja. Kolejny dobry start w ten weekend zanotował świeżo upieczony mistrz Węgier Jakub Jamróg. Tym razem na torze w łotewskim Daugavpils sięgnął po srebrny medal. Polak wygrał cztery biegi i w jednym przyjechał na trzecim miejscu. Dzięki temu zawody zakończył z dorobkiem 13. punktów. Pozwoliło to na zdobycie międzynarodowego wicemistrzostwa Łotwy. Tym samym dzień po dniu stawał na podium mistrzowskich zawodów w Europie. Z pewnością ten weekend Jakub Jamróg długo zapamięta.

Tego dnia poza zasięgiem stawki był Łotysz Andrzej Lebiediew, który pewnie wygrał pięć wyścigów, dzięki czemu zmagania zakończył z kompletem 15. punktów. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył jego rodak Kjastas Puodżuks, który zdobył 12 punktów. W zawodach oglądaliśmy jeszcze Tomasza Orwata i Bartosza Głogowskiego. Zajęli kolejno 10. i 12. miejsce.

Głogowski o włos od medalu w kategorii u-21

Bartosz Głogowski zajął 12. miejsce w kategorii seniorów, jednak był bardzo blisko wywalczenia brązowego medalu w kategorii do lat 21. Po 20. biegach miał tyle samo punktów, co Łotysz Artiom Juhno. Obaj pojechali w dodatkowym biegu. Niestety w nim Bartosz Głogowski zaliczył upadek i to Juhno zdobył brązowy medal. Międzynarodowym mistrzem Łotwy do lat 21. został Szwed Noel Wahlqvist, a srebrny medal w tej kategorii wywalczył reprezentant gospodarzy Ricards Ansviesulis.