STS KOD PROMOCYJNY

Maciej Janowski na podium TAURON SEC w Debreczynie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelMaciej Janowski na podium TAURON SEC w Debreczynie

Maciej Janowski w świetnym stylu rozpoczął rywalizację o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu. Żużlowiec z przeszłością w Grand Prix zajął drugie miejsce w 1. finale TAURON SEC, który rozegrano w węgierskim Debreczynie. Maciej Janowski musiał uznać wyższość Andrzeja Lebiediewa z Łotwy. W wielkim finale pojechał jeszcze Patryk Dudek, jednak upadł i zajął czwarte miejsce. W Debreczynie wystąpiło jeszcze trzech Polaków. 

Dobra jazda i cenne podium Janowskiego

Wielkie emocje mieliśmy na otwarcie cyklu TAURON SEC na żużlu. W tym roku rywalizacja o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy rozpoczęła się w węgierskim Debreczynie. Od początku zmagań znakomicie spisywał się Łotysz Andrzej Lebiediew, który pewnie wygrał fazę zasadniczą. Bezpośrednio do finału awansował też Patryk Dudek. W barażach o awans oglądaliśmy Macieja Janowskiego i Kacpra Worynę. Lepiej poszło temu pierwszemu, który wywalczył awans do ścisłego finału. Na etapie rundy zasadniczej ze zmaganiami pożegnali się: Kacper Woryna (6. miejsce), Piotr Pawlicki (8.) i Bartłomiej Kowalski (14.). Ten ostatni zawodnik zastąpił w stawce kontuzjowanego Janusza Kołodzieja.


Czytaj więcej o żużlu:


W finale 1. finału TAURON SEC w Debreczynie oglądaliśmy dwóch Polaków: Patryka Dudka i Macieja Janowskiego. Stawkę uzupełnili Łotysz Andrzej Lebiediew i Szwed Jacob Thorssell. Niestety w pierwszym starcie upadek zanotował Patryk Dudek i został wykluczony z dalszej rywalizacji. We wznowieniu fantastycznie pojechał Lebiediew. Maciej Janowski jechał tuż za nim i na trzecim okrążeniu szykował się nawet do ataku, jednak popełnił błąd. Ostatecznie Polak finiszował na drugim miejscu, a podium w Debreczynie uzupełnił Jacob Thorssell. Maciej Janowski udanie rozpoczął zmagania w cyklu TAURON SEC i może liczyć się w walce o tytuł. 

Kiedy kolejny turniej cyklu TAURON SEC?

W tym sezonie rywalizację o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy podzielono na cztery turnieje. Pierwszy rozegrano w Debreczynie. Liderem po pierwszej rundzie jest Andrzej Lebiediew. Drugie miejsce zajmuje Maciej Janowski, a tuż za podium jest Patryk Dudek. Kolejny turniej zostanie rozegrany 20 lipca w Grudziądzu. Liczymy na to, że przed własną publicznością biało-czerwoni potwierdzą dobrą dyspozycję i utrzymają szansę na walkę o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy na żużlu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...