Janusz Kołodziej w strugach deszczu pojechał po brąz mistrzostw Europy

Autor
Strona głównaŻużelJanusz Kołodziej w strugach deszczu pojechał po brąz mistrzostw Europy

Janusz Kołodziej w strugach deszczu wygrał finałową rundę cyklu TAURON SEC w Pardubicach i rzutem na taśmę wywalczył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu. Już wcześniej wiedzieliśmy, że mistrzem zostanie Duńczyk Mikkel Michelsen. Wicemistrzem Europy został Leon Madsen. Zgodnie z oczekiwaniami żużlowcom w Pardubicach szyki pokrzyżowała pogoda i zawody zakończyły się przed czasem. 

Janusz Kołodziej wygrał skróconą rundę SEC w Pardubicach

Finałowa runda TAURON SEC w Pardubicach zakończyła się już w trakcie czwartej serii biegów. Wówczas nad torem przeszła duża ulewa i bezpieczne ściganie się nie było możliwe. Każdy z zawodników przejechał po cztery biegi. Sędziowie zdecydowali o zakończeniu rywalizacji i uwzględnieniu dotychczasowych wyników. Dzięki temu rundę TAURON SEC w Pardubicach wygrał doświadczony Janusz Kołodziej, który zdobył 11 punktów. Po srebrny medal sięgnął Dominik Kubera (10 punktów), a na najniższym stopniu podium uplasował się Leon Madsen (9 punktów). W stawce oglądaliśmy jeszcze Grzegorza Zengotę (8. miejsce), Patryka Dudka (9. miejsce) i Kacpra Worynę (15. miejsce). 

Kołodziej z brązowym medalem Indywidualnych Mistrzostw Europy 

Zwycięstwo w Pardubicach sprawiło, że Janusz Kołodziej wywalczył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Europy 2023. Dokonał tego w sytuacji, gdy zabrakło go w pierwszej rundzie cyklu. Wówczas narzekał na kontuzję. Później zaczął gonić rywali. Najszczęśliwszy w Pardubicach był Duńczyk Mikkel Michelsen, który ukończył zmagania na czwartym miejscu, jednak już wcześniej zapewnił sobie obronę tytułu mistrzowskiego sprzed roku. Wicemistrzem Europy został jego rodak Leon Madsen. Niestety rzutem na taśmę wyprzedził w klasyfikacji generalnej Janusza Kołodzieja, który do końca walczył o tytuł wicemistrzowski. Tuż za podium zmagania ukończył Patryk Dudek. Miejsca pozostałych sklasyfikowanych Polaków w cyklu TAURON SEC to: 7. Dominik Kubera, 8. Kacper Woryna, 13. Szymon Woźniak, 14. Grzegorz Zengota, 17. Maksym Drabik, 21. Kacper Pludra i 23. Kacper Halkiewicz. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...