STS KOD PROMOCYJNY

Janusz Kołodziej w strugach deszczu pojechał po brąz mistrzostw Europy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelJanusz Kołodziej w strugach deszczu pojechał po brąz mistrzostw Europy

Janusz Kołodziej w strugach deszczu wygrał finałową rundę cyklu TAURON SEC w Pardubicach i rzutem na taśmę wywalczył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu. Już wcześniej wiedzieliśmy, że mistrzem zostanie Duńczyk Mikkel Michelsen. Wicemistrzem Europy został Leon Madsen. Zgodnie z oczekiwaniami żużlowcom w Pardubicach szyki pokrzyżowała pogoda i zawody zakończyły się przed czasem. 

Janusz Kołodziej wygrał skróconą rundę SEC w Pardubicach

Finałowa runda TAURON SEC w Pardubicach zakończyła się już w trakcie czwartej serii biegów. Wówczas nad torem przeszła duża ulewa i bezpieczne ściganie się nie było możliwe. Każdy z zawodników przejechał po cztery biegi. Sędziowie zdecydowali o zakończeniu rywalizacji i uwzględnieniu dotychczasowych wyników. Dzięki temu rundę TAURON SEC w Pardubicach wygrał doświadczony Janusz Kołodziej, który zdobył 11 punktów. Po srebrny medal sięgnął Dominik Kubera (10 punktów), a na najniższym stopniu podium uplasował się Leon Madsen (9 punktów). W stawce oglądaliśmy jeszcze Grzegorza Zengotę (8. miejsce), Patryka Dudka (9. miejsce) i Kacpra Worynę (15. miejsce). 

Kołodziej z brązowym medalem Indywidualnych Mistrzostw Europy 

Zwycięstwo w Pardubicach sprawiło, że Janusz Kołodziej wywalczył brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Europy 2023. Dokonał tego w sytuacji, gdy zabrakło go w pierwszej rundzie cyklu. Wówczas narzekał na kontuzję. Później zaczął gonić rywali. Najszczęśliwszy w Pardubicach był Duńczyk Mikkel Michelsen, który ukończył zmagania na czwartym miejscu, jednak już wcześniej zapewnił sobie obronę tytułu mistrzowskiego sprzed roku. Wicemistrzem Europy został jego rodak Leon Madsen. Niestety rzutem na taśmę wyprzedził w klasyfikacji generalnej Janusza Kołodzieja, który do końca walczył o tytuł wicemistrzowski. Tuż za podium zmagania ukończył Patryk Dudek. Miejsca pozostałych sklasyfikowanych Polaków w cyklu TAURON SEC to: 7. Dominik Kubera, 8. Kacper Woryna, 13. Szymon Woźniak, 14. Grzegorz Zengota, 17. Maksym Drabik, 21. Kacper Pludra i 23. Kacper Halkiewicz. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...