Janusz Kołodziej wicemistrzem Europy. Przegrał tytuł o włos

Strona głównaŻużelJanusz Kołodziej wicemistrzem Europy. Przegrał tytuł o włos

Janusz Kołodziej przystępował do ostatniej rundy tegorocznej edycji Speedway Euro Championship na pozycji lidera i w roli głównego faworyta do tytułu. Przez znaczną część rundy zasadniczej wszystko szło po jego myśli, jednak po koniec wypadł z miejsca dającego awans do finału. Nie poradził sobie również w barażu i o włos przegrał tytuł mistrza Europy z Duńczykiem Leonem Madsenem. Po zawodach w Pardubicach za podium cyklu spadł Patryk Dudek, którego wyprzedził inny Duńczyk Mikkel Michelsen. 

Nie tak miało być

Zdecydowanie nie tak miało być. Przed rozpoczęciem czwartej rundy TAURON SEC w Pardubicach liczyliśmy na dwa polskie medale, tym złoto Janusza Kołodzieja. Ostatecznie najlepszy z Polaków spadł na drugie miejsce i został wicemistrzem Europy. Patryk Dudek w ostatniej rundzie zmagań wypadł poza podium i został wyprzedzony przez Mikkela Michelsena, który zdominował czeskie zawody. Janusz Kołodziej rozpoczął solidnie, bo po trzech biegach miał na koncie 7 punktów, w tym 2 zwycięstwa. Później dwukrotnie dojechał na drugiej pozycji i do barażu przystępował z czwartej lokaty. Bezpośredni awans jako zwycięzca rundy zasadniczej wywalczył Dominik Kubera, a ze zmagań na tym etapie odpadli Patryk Dudek, Piotr Pawlicki i Bartosz Smektała. 

W barażu obok Janusza Kołodzieja oglądaliśmy jeszcze Leona Madsena, czyli jego głównego konkurenta do tytułu mistrzowskiego. Obok nich pojechali Brytyjczyk Daniel Bewley i Duńczyk Rasmus Jensen. Gdyby Kołodziej awansował do finału, a Madsen odpadł, to Polak zapewniłby sobie tytuł mistrza Europy. Niestety Janusz Kołodziej przyjechał na ostatniej pozycji w barażu, a z drugiej do finału awansował Duńczyk. Oznaczało to, że Polak zostanie mistrzem, jeżeli Madsen dojedzie na ostatniej pozycji w finale. Tak się nie stało. Zawody wygrał Mikkel Michelsen, a tuż za nim dojechał Madsen. Trzecie miejsce padło łupem Bewleya, a za podium znalazł się Patryk Dudek. 

Kołodziej bez tytułu, Dudek bez medalu 

Takie wyniki sprawiły, że rzutem na taśmę zwycięzcą cyklu TAURON SEC i mistrzem Europy został Leon Madsen. O zaledwie punkt wyprzedził w klasyfikacji generalnej Janusza Kołodzieja. Na trzecim miejscu zmagania zakończył Mikkel Michelsen, który wyprzedził na ostatniej prostej Patryka Dudka. Polak brązowy medal przegrał o trzy punkty. Na piątej pozycji finiszował Dominik Kubera. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Trudne zadanie Hurkacza w Roland Garros. Rywalem David Goffin

Hubert Hurkacz poznał swojego przeciwnika w I rundzie turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. Polak trafił na Davida Goffina z Belgii. Nasz tenisista mógł trafić lepiej....