Janusz Kołodziej wygrał 2. finał TAURON SEC na torze w Guestrow

Strona głównaŻużelJanusz Kołodziej wygrał 2. finał TAURON SEC na torze w Guestrow

Janusz Kołodziej powrócił do cyklu TAURON SEC i od razu sięgnął po zwycięstwo, Doświadczony polski żużlowiec po raz drugi z rzędu triumfował na niemieckim torze w Guestrow. W wielkim finale oglądaliśmy jeszcze Dominika Kuberę, jednak ten zakończył zmagania na czwartym miejscu. Niestety Janusza Kołodzieja zabrakło w pierwszych zawodach w Częstochowie, przez co stracił szansę na walkę o zwycięstwo w Indywidualnych Mistrzostwach Europy.

Świetna jazda Kołodzieja i przekonujące zwycięstwo

Od początku zmagań w niemieckim Guestrow Janusz Kołodziej czuł się doskonale. Doświadczony Polak wygrał trzy pierwsze biegi i z dużą przewagą przewodził stawce. Później przydarzyła mu się jedna dwójka, jednak nie zachwiało to jego pozycją. Kolejny wyścig znów padł jego łupem, dzięki czemu pewnie awansował do wielkiego finału. O awans do ostatniego wyścigu walczyli jeszcze Dominik Kubera i Patryk Dudek. Ostatecznie w półfinale na drugim miejscu finiszował Kubera i to on powalczył w ścisłym finale. Patryk Dudek zakończył zmagania na piątym miejscu. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze: Kacpra Worynę (7. miejsce) i Grzegorza Zengotę (9.).

Wielki finał dla Kołodzieja

W wielkim finale wystartowali dwaj Polacy Janusz Kołodziej i Dominik Kubera, Duńczyk Mikkel Michelsen oraz Łotysz Andrzej Lebiediew. Od początku na przodzie był 39-letni reprezentant Polski, który pewnie dowiózł prowadzenie do końca. Tym samym został pierwszym żużlowcem, który zawody TAURON SEC w Guestrow wygrał dwa razy z rzędu. Drugie miejsce w finale zajął Michelsen, a na trzecim finiszował Lebiediew. Niestety tym razem poza podium znalazł się Dominik Kubera

Kacper Woryna wciąż na podium

Za nami 2 z 4 startów w ramach cyklu TAURON SEC. Po zmaganiach w Niemczech miejsce na podium utrzymał Kacper Woryna, który obecnie zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 19. punktów. Na piątej pozycji jest Patryk Dudek, który ma punkt mniej. Choć Janusza Kołodzieja zabrakło w Częstochowie, to jest już na szóstym miejscu z dorobkiem 17. punktów i może powalczyć o podium. Liderem jest Duńczyk Mikkel Michelsen, który ma 29 punktów. Drugie miejsce zajmuje jego rodak Leon Madsen z 20. punktami na koncie. Kolejne zawody w ramach cyklu TAURON SEC odbędą się 9 września w Bydgoszczy