Kacper Woryna i Grzegorz Zengota z awansem do finałów TAURON SEC

Strona głównaŻużelKacper Woryna i Grzegorz Zengota z awansem do finałów TAURON SEC

W niedzielę 14 maja w węgierskim Nagyhalasz rozegrano zawody SEC Challenge. Żużlowcy walczyli o awans do finałów cyklu TAURON SEC. Ostatecznie w czołowej piątce znalazło się dwóch Polaków. Z awansu do finałów mogą cieszyć się Kacper Woryna i Grzegorz Zengota. Zawody wygrał świetnie dysponowany Francuz Dimitri Berge, który tego dnia był bezkonkurencyjny. W czołowej piątce znaleźli się jeszcze Czech Jan Kvech i Duńczyk Andreas Lyager.

Trójka Polaków walczyła o awans

Na starcie niedzielnych zawodów SEC Challenge pojawiło się trzech Polaków. Byli to: Kacper Woryna, Grzegorz Zengota i Szymon Woźniak. Ostatecznie z awansu do TAURON SEC może cieszyć się pierwsza dwójka. Zmagania od początku zdominowane zostały przez Dimitriego Berge z Francji. Żużlowiec ten wygrał swoje pierwsze cztery biegi i już wtedy zapewnił sobie końcowe zwycięstwo. W ostatnim starcie przyjechał trzeci, jednak uzbierał łącznie 13 punktów i był poza konkurencją. 

Drugie miejsce wywalczył Kacper Woryna. Polak jeździł równo i trzy razy wygrał. Do tego dołożył jedno trzecie miejsce i tylko raz nie punktował. Dało mu to 10 punktów. Tyle samo miał trzeci w stawce Czech Jan Kvech, jednak wygrał o jeden bieg mniej. Czwarte miejsce zajął Grzegorz Zengota. Piątkę kwalifikantów do TAURON SEC uzupełnił Duńczyk Andreas Lyager. O piąte miejsce toczyła się zażarta walka i trzeba było rozegrać biegi dodatkowe. W tym miniturnieju jechał m.in. Szymon Woźniak. Niestety musiał uznać wyższość wspomnianego Duńczyka i ostatecznie skończył zmagania na siódmym miejscu. 

Kto jeszcze pojedzie w cyklu TAURON SEC?

Już wcześniej pewni startu w cyklu byli najlepsi zawodnicy w ubiegłym roku, czyli: Janusz Kołodziej, Patryk Dudek, Dominik Kubera, Leon Madsen i Mikkel Michelsen. Do tego organizatorzy przyznają pięć stałych dzikich kart. TAURON SEC to Indywidualne Mistrzostwa Europy na żużlu. Przed zawodnikami cztery starty kolejno w dniach:

  • 17 czerwca w Częstochowie;
  • 5 sierpnia w Guestrow;
  • 9 września w Bydgoszczy;
  • 22 września w Pardubicach. 

Tytułu sprzed roku broni Duńczyk Leon Madsen. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza na 2023 rok. Gdzie w najbliższym czasie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który ma ambicje do gry w czołowej dziesiątce prestiżowego rankingu ATP. Polak raz znajduje się w upragnionej "topce", innym razem...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....