STS KOD PROMOCYJNY

Kadra Polski na półfinał Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelKadra Polski na półfinał Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu

Trener Rafał Dobrucki powołał kadrę na turniej European Team Speedway Championship Final A. Zawody te pełnią rolę półfinału Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu. W kadrze znaleźli się: Jarosław Hampel, Dominik Kubera, Szymon Woźniak, Jakub Miśkowiak i Wiktor Przyjemski. Polacy 15 kwietnia w Gdańsku o awans do wielkiego finału rywalizować będą ze Szwedami, Francuzami i Łotyszami. Do finału DME awansują dwie najlepsze ekipy. Polacy bronią tytułu.

Wybory Rafała Dobruckiego

Na początek Polacy stoczą walkę o awans do turnieju Grande Finale, czyli finału Drużynowych Mistrzostw Europy. Na turniej European Team Speedway Championship Final A Rafał Dobrucki powołał pięciu żużlowców. W składzie reprezentacji Polski znaleźli się: Jarosław Hampel, Dominik Kubera, Szymon Woźniak, Jakub Miśkowiak i Wiktor Przyjemski. Żaden z nich nie startował w zeszłorocznym finale, dla tego będzie to dla nich debiut w Drużynowych Mistrzostwach Europy. 

Polacy będą rywalizowali z Francuzami, Szwedami i Łotyszami. Awans do wielkiego finału wywalczą dwie najlepsze drużyny. Poznaliśmy już skład Francuzów, którzy pojadą w najmocniejszym zestawieniu. W drużynie Trójkolorowych znaleźli się: David Bellego, Dimitri Berge, Steven Goret, Mathias Tresarrieu i Mathieu Tresarrieu. W najbliższych dniach powinniśmy poznać kadry Szwecji i Łotwy. Równolegle do zawodów w Gdańsku odbywać się będzie drugi półfinał DME. Ten zostanie rozegrany w czeskich Pardubicach z udziałem: Danii, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Czech. Faworytami do awansu będą tam Duńczycy i Brytyjczycy. W wielkim finale czekają już Niemcy, czyli gospodarze wielkiego finału, który odbędzie się w Stralsundzie.

Polacy chcą obronić tytuł 

Przed rokiem rozegrano pierwszą edycję Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu. Zmagania odbywały się 15 maja na Stadionie w Poznaniu i wygrali je biało-czerwoni. W składzie zwycięskiej drużyny znaleźli się: Patryk Dudek, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej, Bartosz Zmarzlik i Kacper Woryna. Wówczas Polacy w pokonanym polu pozostawili: Duńczyków, Brytyjczyków i Szwedów. Teraz 15 kwietnia na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku rozpoczną walkę o obronę tytułu mistrzów Europy. Pierwszym krokiem będzie awans do finału, o który wcale nie będzie łatwo. Polacy i Szwedzi to faworyci, jednak Francuzów i Łotyszy stać na sprawienie niespodzianki. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...