Janusz Kołodziej najlepszy. Polski dublet w TAURON SEC w Güstrow

Strona głównaŻużelJanusz Kołodziej najlepszy. Polski dublet w TAURON SEC w Güstrow

Janusz Kołodziej wygrał zawody cyklu TAURON Speedway Euro Championship 2022 w niemieckim Güstrow. Była to druga runda tegorocznego cyklu żużlowych mistrzostw Europy. Drugie miejsce zajął w niej Patryk Dudek. W zmaganiach oglądaliśmy jeszcze Bartosza Smektałę i Piotra Pawlickiego, którzy ukończyli zmagania kolejno na 9. i 10. miejscu. Liderem cyklu na półmetku z dorobkiem 29. punktów jest Janusz Kołodziej, a drugie miejsce ze stratą trzech oczek zajmuje Patryk Dudek. Trzecia runda odbędzie się już 3 września w Łodzi.

Świetna dyspozycja Janusza Kołodzieja. Patryk Dudek nie chciał być gorszy

Od początku zawodów Janusz Kołodziej prezentował się znakomicie na niemieckim torze żużlowym w Güstrow. Polak wygrał 4 z 5 startów w rundzie zasadniczej i tylko raz dojechał na ostatnim miejscu. Ostatecznie przełożyło się to na 12 punktów na tym etapie i pewny awans do finału z pierwszej pozycji. Tyle samo oczek po pierwszych pięciu biegach miał Patryk Dudek, co dawało mu trzecie miejsce po fazie zasadniczej. Biało-czerwonych rozdzielał tylko Duńczyk Leon Madsen. Dodatkowo Patryk Dudek wystąpił w barażu o awans do finału, gdzie zajął drugie miejsce. Dzięki temu w ostatnim biegu sobotnich zawodów w Güstrow oglądaliśmy aż dwóch Polaków

Niestety gorzej poszło pozostałym biało-czerwonym. Bartosz Smektała i Piotr Pawlicki jeździli ze zmiennym szczęściem, jednak daleko było im nawet do awansu do biegu barażowego. Bartosz Smektała wygrał zaledwie 1 z 5 swoich biegów i skończył zmagania na 9. miejscu z dorobkiem 7. punktów. Miejsce niżej uplasował się Piotr Pawlicki, który nie wygrał żadnego z biegów i ukończył zmagania z 6. oczkami.

Finał pod dyktando Polaków

Finał to kapitalna dyspozycja biało-czerwonych. Fantastycznie wystartował Janusz Kołodziej, który wyszedł na prowadzenie. Nie oddał go już do samego końca. Walka o drugie miejsce była bardziej pasjonująca, jednak ostatecznie Patryk Dudek wyprzedził na mecie Brytyjczyka Daniela Bewleya. Tuż za podium znalazł się Duńczyk Leon Madsen.
Za nami połowa rywalizacji w cyklu TAURON Speedway Euro Championship 2022. Liderem po dwóch rundach jest Janusz Kołodziej, który ma na koncie 29. punktów. Drugie miejsce zajmuje Patryk Dudek z 26. oczkami. Na najniższym miejscu podium plasują się ex aequo Duńczycy Mikkel Michelsen i Leon Madsen. Na ich koncie jest po 25 punktów. Kolejna runda zmagań odbędzie się już 3 września w Łodzi. Ostatnie zawody w cyklu zaplanowano na 23 września w czeskich Pardubicach.