STS KOD PROMOCYJNY

Kto dołączy do Woźniaka i Pawlickiego? Czas na kolejne rundy eliminacji do SGP Challenge!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaŻużelKto dołączy do Woźniaka i Pawlickiego? Czas na kolejne rundy eliminacji do...

Po rundach w Żarnovicy i Lonigo czas na kolejne dwie rundy eliminacji do przyszłorocznego cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. 29 maja na torach w Abensbergu i Debrecznynie pojawi się odpowiednio Przemysław Pawicki oraz Janusz Kołodziej.

Dwóch już znamy

27 maja odbyły się pierwsze dwie rundy eliminacyjne. W Żarnovicy i Lonigo rywalizowali Szymon Woźniak i Piotr Pawlicki. Obaj bez większych problemów zakwalifikowali się do decydującej rozgrywki, która odbędzie się w sierpniu w Gislaved.

Stawką tamtych zawodów jest udział w przyszłorocznej edycji cyklu Speedway Grand Prix. Na ten moment nie jest znana jeszcze cała obsada sierpniowego turnieju. Na ten moment, poza Woźniakiem i Pawlickim pewni udziału w nim są Martin Vaculik, Luke Becker i Fredrik Jakobsen, którzy byli najlepsi w Żarnovicy.

Woźniak w tamtej rywalizacji zajął 2 miejsce. Z kolei w Lonigo wygrał Piotr Pawlicki przed ku zaskoczeniu wielu Nicolasem Covattim, Janem Kvechem oraz Paco Castagną. To spore zaskoczenia. W końcu w pokonanym polu zostawili Olivera Berntzona, Nielsa Kristiana Iversena czy Jaimona Lidseya.

Nie powielić błędu

Pierwszą z poniedziałkowych rund, zaplanowana na niemieckim torze w Absenbergu będzie ważna dla Przemysława Pawlickiego. To on zmierzy się tam z przeciwnikami o miejsce w SGP Challenge. Żużlowiec będzie musiał uważać, by nie popełnić błędu Patryka Dudka. Ten przed rokiem na tym torze przegrał rywalizację i nie awansował do SGP Challenge.

Wśród faworytów rywalizacji należy oczywiście wskazać Jasona Doyla z Wilków Krosno, Rohana Tungate z Falubazu Zielona Góra, Dimitria Berge reprezentującego Landshut Devils czy Jewgienija Kostygowa z Lokomotivu Daugavpils.

Lista startowa eliminacji do GP 2024 w Abensbergu

 1. Gino Manzares
 2. Mika Meijer
 3. Rohan Tungate
 4. Eduard Krcmar
 5. Noric Bloedorn
 6. Przemysław Pawlicki
 7. Mads Hansen
 8. Dimitri Berge
 9. Martin Smolinski
 10. Jason Doyle
 11. Kevin Woelbert
 12. Kim Nilsson
 13. Glen Moi
 14. Chris Harris
 15. Niccolo Percotti
 16. Jewgienij Kostygow
 17. Valentin Grobauer

Będzie czy nie?

Godzinę po starcie rywalizacji w Niemczech powinna rozpocząć się rywalizacja w Debreczynie. W tej rundzie wystartuje ostatni z Polaków, Janusz Kołodziej. Nie ma jednak pewności czy zawodnik Unii Leszno wyjedzie na tor, podobnie jak jego rywale.

Wszystko przez warunki atmosferyczne, które utrudniają nawet „odejchanie”nawet treningu. Ten z powodu deszczu został odwołany. Nie wiadomo, czy rywalizacja na Węgrzech dojdzie do skutku.

Lista startowa eliminacji do GP 2024 w Debreczynie

 1. Michael Jepsen Jensen
 2. Anderi Popa
 3. Mark Barany
 4. Norbert Magosi
 5. Marko Lewiszyn
 6. Petr Chlupac
 7. Andrzej Lebiediew
 8. Kai Huckenbeck
 9. Janusz Kołodziej
 10. Andreas Lyager
 11. Jack Holder
 12. Adam Elis
 13. Jacob Thorssell
 14. Roland Kovacs
 15. Timi Salonen
 16. Antti Vuolas
 17. Richard Fuzesi
Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy