Maksym Drabik z dziką kartą na 1. finał Tauron SEC

Strona głównaŻużelMaksym Drabik z dziką kartą na 1. finał Tauron SEC

Maksym Drabik otrzymał od organizatorów dziką kartę i uzupełnił stawkę żużlowców, którzy 17 czerwca wystąpią w 1. finale cyklu TAURON SEC. To Indywidualne Mistrzostwa Europy. Premierowa odsłona cyklu odbędzie się w Częstochowie, czyli na torze, na którym na co dzień występuje zawodnik Tauron Włókniarza Częstochowa. Oprócz Drabika w zawodach zobaczymy jeszcze: Grzegorza Zengotę, Kacpra Worynę, Janusza Kołodzieja, Dominika Kuberę i Patryka Dudka. 

Dzika karta dla Maksyma Drabika

Już za dwa tygodnie żużlowcy rozpoczną zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Ostatnim z potwierdzonych uczestników będzie Maksym Drabik z Tauron Włókniarza Częstochowa. Zawodnik ten otrzymał od organizatorów dziką kartę i z pewnością chce się pokazać z dobrej strony na swoim domowym torze. Zmagania w 1. finale Tauron SEC odbędą się 17 czerwca. Oprócz Drabika zespół z Częstochowy będą reprezentowali Kacper Woryna, Leon Madsen i Mikkel Michelsen.

Sześciu Polaków w 1. finale Tauron SEC

Łącznie w pierwszym finale będziemy oglądać aż sześciu reprezentantów Polski. Na stałe w cyklu występować będą: Grzegorz Zengota, Kacper Woryna, Dominik Kubera, Janusz Kołodziej i Patryk Dudek. Szóstym na zawody w Częstochowie jest właśnie Maksym Drabik. Przed rokiem o krok od zwycięstwa w cyklu Tauron SEC był Janusz Kołodziej. Niestety wygraną przegrał na ostatniej prostej z Duńczykiem Mikkelem Michelsenem. Polak został wicemistrzem Europy i z pewnością ma chrapkę na to, aby poprawić ten wynik. Jest wymieniany w gronie faworytów do złota. 

Lista startowa

W zawodach w Częstochowie 17 czerwca wystąpi 16. żużlowców. Na liście startowej znajdują się:

1. Grzegorz Zengota (Polska)

2. Vaclav Milik (Czechy)

3. Maksym Drabik (Polska)

4. Adam Ellis (Wielka Brytania)

5. Kacper Woryna (Polska)

6. Leon Madsen (Dania)

7. Dimitri Berge (Francja)

8. Jan Kvech (Czechy)

9. Antonio Lindbaeck (Szwecja)

10. Dominik Kubera (Polska)

11. Janusz Kołodziej (Polska)

12. Andrzej Lebiediew (Łotwa)

13. Mikkel Michelsen (Dania)

14. Patryk Dudek (Polska)

15. Kai Huckenbeck (Niemcy)

16. Andreas Lyager (Dania)

Cały cykl składa się z czterech turniejów. Po Częstochowie zawodnicy będą rywalizowali jeszcze: 5 sierpnia w Guestrow, 9 września w Bydgoszczy i 22 września w finale w czeskich Pardubicach. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....