STS KOD PROMOCYJNY

Maksym Drabik z dziką kartą na 1. finał Tauron SEC

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelMaksym Drabik z dziką kartą na 1. finał Tauron SEC

Maksym Drabik otrzymał od organizatorów dziką kartę i uzupełnił stawkę żużlowców, którzy 17 czerwca wystąpią w 1. finale cyklu TAURON SEC. To Indywidualne Mistrzostwa Europy. Premierowa odsłona cyklu odbędzie się w Częstochowie, czyli na torze, na którym na co dzień występuje zawodnik Tauron Włókniarza Częstochowa. Oprócz Drabika w zawodach zobaczymy jeszcze: Grzegorza Zengotę, Kacpra Worynę, Janusza Kołodzieja, Dominika Kuberę i Patryka Dudka. 

Dzika karta dla Maksyma Drabika

Już za dwa tygodnie żużlowcy rozpoczną zmagania o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Ostatnim z potwierdzonych uczestników będzie Maksym Drabik z Tauron Włókniarza Częstochowa. Zawodnik ten otrzymał od organizatorów dziką kartę i z pewnością chce się pokazać z dobrej strony na swoim domowym torze. Zmagania w 1. finale Tauron SEC odbędą się 17 czerwca. Oprócz Drabika zespół z Częstochowy będą reprezentowali Kacper Woryna, Leon Madsen i Mikkel Michelsen.

Sześciu Polaków w 1. finale Tauron SEC

Łącznie w pierwszym finale będziemy oglądać aż sześciu reprezentantów Polski. Na stałe w cyklu występować będą: Grzegorz Zengota, Kacper Woryna, Dominik Kubera, Janusz Kołodziej i Patryk Dudek. Szóstym na zawody w Częstochowie jest właśnie Maksym Drabik. Przed rokiem o krok od zwycięstwa w cyklu Tauron SEC był Janusz Kołodziej. Niestety wygraną przegrał na ostatniej prostej z Duńczykiem Mikkelem Michelsenem. Polak został wicemistrzem Europy i z pewnością ma chrapkę na to, aby poprawić ten wynik. Jest wymieniany w gronie faworytów do złota. 

Lista startowa

W zawodach w Częstochowie 17 czerwca wystąpi 16. żużlowców. Na liście startowej znajdują się:

1. Grzegorz Zengota (Polska)

2. Vaclav Milik (Czechy)

3. Maksym Drabik (Polska)

4. Adam Ellis (Wielka Brytania)

5. Kacper Woryna (Polska)

6. Leon Madsen (Dania)

7. Dimitri Berge (Francja)

8. Jan Kvech (Czechy)

9. Antonio Lindbaeck (Szwecja)

10. Dominik Kubera (Polska)

11. Janusz Kołodziej (Polska)

12. Andrzej Lebiediew (Łotwa)

13. Mikkel Michelsen (Dania)

14. Patryk Dudek (Polska)

15. Kai Huckenbeck (Niemcy)

16. Andreas Lyager (Dania)

Cały cykl składa się z czterech turniejów. Po Częstochowie zawodnicy będą rywalizowali jeszcze: 5 sierpnia w Guestrow, 9 września w Bydgoszczy i 22 września w finale w czeskich Pardubicach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...