STS KOD PROMOCYJNY

Polacy Drużynowymi Mistrzami Europy na żużlu

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaŻużelPolacy Drużynowymi Mistrzami Europy na żużlu

Reprezentacja Polski na żużlu zdeklasowała rywali podczas finału Mistrzostw Europy, który odbywał się w Poznaniu. Biało-czerwoni łącznie zdobyli 47 punktów.

Reprezentacja Polski faworytem

Jeszcze przed startem zawodów, eksperci uważali, że to reprezentacja Polski ma największe szanse na zwycięstwo w Mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni przystąpili do rywalizacji w najsilniejszym składzie: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej, Patryk Dudek.

Pierwsze biegi wyraźnie to potwierdziły, ponieważ Zmarzlik, Janowski i Kołodziej ukończyli je z kompletem punktów. O trudnych warunkach, panujących na torze przekonał się żużlowiec Sparty Wrocław, który w szóstym biegu upadł i został wykluczony. Z tego powodu rywale na moment zbliżyli się do Polaków. Z upływem czasu to jednak biało-czerwoni zaczęli kontrolować zawody i odskakiwali zawodnikom z Danii, Wielkiej Brytanii oraz Szwecji.

Polacy Drużynowymi Mistrzami Europy

Biało-czerwoni byli już pewni zwycięstwa w Drużynowych Mistrzostwach Europy po 16. biegu. Emocjonująca była jednak walka o drugie miejsce, które ostatecznie zajęli Duńczycy. Reprezentacja Wielkiej Brytanii stanęła na najniższym stopniu podium, natomiast w rywalizacji prawie nie liczyli się Szwedzi, którzy zdołali wygrać zaledwie jeden bieg. Polacy łącznie zdobyli 47 punktów, a najlepszym z naszych reprezentantów okazał się Janusz Kołodziej (15 punktów).

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...