Polacy Drużynowymi Mistrzami Europy na żużlu

Strona głównaŻużelPolacy Drużynowymi Mistrzami Europy na żużlu

Reprezentacja Polski na żużlu zdeklasowała rywali podczas finału Mistrzostw Europy, który odbywał się w Poznaniu. Biało-czerwoni łącznie zdobyli 47 punktów.

Reprezentacja Polski faworytem

Jeszcze przed startem zawodów, eksperci uważali, że to reprezentacja Polski ma największe szanse na zwycięstwo w Mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni przystąpili do rywalizacji w najsilniejszym składzie: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej, Patryk Dudek.

Pierwsze biegi wyraźnie to potwierdziły, ponieważ Zmarzlik, Janowski i Kołodziej ukończyli je z kompletem punktów. O trudnych warunkach, panujących na torze przekonał się żużlowiec Sparty Wrocław, który w szóstym biegu upadł i został wykluczony. Z tego powodu rywale na moment zbliżyli się do Polaków. Z upływem czasu to jednak biało-czerwoni zaczęli kontrolować zawody i odskakiwali zawodnikom z Danii, Wielkiej Brytanii oraz Szwecji.

Polacy Drużynowymi Mistrzami Europy

Biało-czerwoni byli już pewni zwycięstwa w Drużynowych Mistrzostwach Europy po 16. biegu. Emocjonująca była jednak walka o drugie miejsce, które ostatecznie zajęli Duńczycy. Reprezentacja Wielkiej Brytanii stanęła na najniższym stopniu podium, natomiast w rywalizacji prawie nie liczyli się Szwedzi, którzy zdołali wygrać zaledwie jeden bieg. Polacy łącznie zdobyli 47 punktów, a najlepszym z naszych reprezentantów okazał się Janusz Kołodziej (15 punktów).

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Napastnicy – analiza reprezentacji Polski. Kto w parze z Lewandowskim?

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i zdecydowanie najlepszy napastnik w reprezentacji Polski. Pozycja kapitana kadry i najlepszego strzelca reprezentacji w...

Znamy skład Polaków na zawody Pucharu Świata w Ruce

Thomas Thurnbichler ogłosił skład reprezentacji Polski skoczków narciarskich na zawody Pucharu Świata w fińskiej Ruce. Odbędą się one w dniach 25-27 listopada. W tym...