STS KOD PROMOCYJNY

Polacy lepsi od drużyny reszty świata w ostatnim żużlowym sprawdzianie przed DMŚ

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelPolacy lepsi od drużyny reszty świata w ostatnim żużlowym sprawdzianie przed DMŚ

Reprezentanci Polski na żużlu pokonali 48:42 drużynę reszty świata w ostatnim swoim sprawdzianie przed Drużynowymi Mistrzostwami Świata. Biało-czerwoni rozpoczęli to spotkanie przeciętnie i w pewnym momencie przegrywali już 7:17. Końcówka jednak należała do nich. W 12. biegu doprowadzili do remisu, a spotkanie wygrali ostatecznie 48:42. Najwięcej punktów w naszych barwach zdobył Szymon Woźniak (12 pkt + bonus). 

Odwrócili losy meczu

Spotkanie towarzyskie Polski z drużyną reszty świata rozegrano w Poznaniu. W reprezentacji Polski pojechali: Dominik Kubera, Przemysław Pawlicki, Piotr Pawlicki, Patryk Dudek, Mateusz Cierniak i Szymon Woźniak. Wśród naszych rywali nie zabrakło prawdziwych gwiazd. Zespół reszty świata pojechał w składzie: Jason Doyle, Andrzej Lebiediew, Max Fricke, Aleksandr Łoktajew, Anders Thomsen i Jonas Seifert-Salk. 

Od początku zmagań to rywale prezentowali się znacznie lepiej. Polacy zaczęli przeciętnie i po czwartym biegu na tablicy wyników było już 7:17. Później sytuacja powoli się poprawiała, jednak po 10. biegu wciąż przegrywaliśmy 27:33. Na szczęście już dwa biegi później był remis 36:36. Końcówka należała już do Polaków. W dwóch ostatnich biegach wygrywali Dominik Kubera i Przemysław Pawlicki. Polacy ostatnią serię wygrali 12:6, dzięki czemu odwrócili losy meczu i sięgnęli po cenne zwycięstwo. Wynik ten z pewnością cieszy Rafała Dobruckiego. Biało-czerwoni punktowali następująco: Dominik Kubera (9), Przemysław Pawlicki (12), Piotr Pawlicki (7), Patryk Dudek (6 + 1), Mateusz Cierniak (2 + 1) i Szymon Woźniak (12 + 1). 

Polska – Reszta Świata 48:42

Ostatni sprawdzian przed DMŚ

Dla Polaków spotkanie z drużyną reszty świata było ostatnim sprawdzianem, przed finałem Drużynowych Mistrzostw Świata. Ten odbędzie się już za trzy tygodnie. Trener Rafał Dobrucki ma ostatnie dni na to, aby wybrać zawodników do swojej drużyny. Nie jest to proste, ponieważ wielu z nich w ostatnim czasie jeździ naprawdę dobrze, a liczba miejsc jest ograniczona. Wydaje się, że pewniakami do jazdy w finale są: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Janusz Kołodziej. O pozostałe miejsca walka wciąż się toczy. Najbliżej powołań są: Szymon Woźniak, Przemysław Pawlicki i Dominik Kubera. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...