STS KOD PROMOCYJNY

Polacy mistrzami Europy par u-19 na żużlu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelPolacy mistrzami Europy par u-19 na żużlu

Młodzi polscy żużlowcy odnieśli kolejny sukces. Właśnie zostali mistrzami Europy par do lat 19. Tym samym obronili tytuł wywalczony przed rokiem. Po złoto w czeskich Pardubicach sięgnęli: Oskar Paluch, Damian Ratajczak i Jakub Krawczyk. Polacy od początku prowadzili z dużą przewagą i złote medale zapewnili sobie już w 25. wyścigu. Na podium stanęli jeszcze reprezentanci Danii i Szwecji. 

Kto znalazł się w złotym składzie?

Polacy byli zdecydowanymi faworytami w walce o złoty medal mistrzostw Europy par na żużlu w kategorii do lat 19. Przed rokiem biało-czerwoni triumfowali w składzie: Oskar Paluch, Wiktor Przyjemski i Franciszek Karczewski. Tym razem w zespole pozostał tylko ten pierwszy. Oprócz Oskara Palucha z ebut.pl Stali Gorzów w składzie znaleźli się jeszcze Damian Ratajczak z Unii Leszno i Jakub Krawczyk z TŻ Ostrovii. Pierwotnie w składzie w miejsce Oskara Palucha miał znaleźć się Wiktor Przyjemski, jednak brał udział w groźnym wypadku podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski u-23 i nie był w stanie rywalizować w Pardubicach. 

Świetna jazda i przekonujące zwycięstwo biało-czerwonych 

Biało-czerwoni na torze w Pardubicach od początku spisywali się doskonale. Liderem drużyny był Damian Ratajczak, który wygrał cztery biegi i zdobył łącznie 14 punktów. Z dorobkiem 9+1 zmagania zakończył Oskar Paluch, a Jakub Krawczyk przywiózł 8+4. Polacy już w 25. wyścigu zapewnili sobie zwycięstwo i zdobycie złotych medali mistrzostw Europy par do lat 19. Walka o drugie miejsce toczyła się do samego końca. Ostatecznie srebrne medale wywalczyli młodzi Duńczycy w składzie: Jesper Knudsen, William Drejer i Nicolai Heiselberg. Na najniższym stopniu podium stanęli Szwedzi w składzie: Casper Henriksson, Noel Wahlqvist i Theo Bergqvist. Zespół ten zaledwie o punkt wyprzedził czwartych Niemców. 

Klasyfikacja końcowa mistrzostw Europy u-19 par

  1. Polska – 31 pkt
  2. Dania – 26
  3. Szwecja – 24
  4. Niemcy – 23
  5. Czechy – 18
  6. Wielka Brytania – 18
  7. Norwegia / Łotwa – 17
  8. Ukraina – 10 
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...