Polacy mistrzami Europy par u-19 na żużlu

Strona głównaŻużelPolacy mistrzami Europy par u-19 na żużlu

Młodzi polscy żużlowcy odnieśli kolejny sukces. Właśnie zostali mistrzami Europy par do lat 19. Tym samym obronili tytuł wywalczony przed rokiem. Po złoto w czeskich Pardubicach sięgnęli: Oskar Paluch, Damian Ratajczak i Jakub Krawczyk. Polacy od początku prowadzili z dużą przewagą i złote medale zapewnili sobie już w 25. wyścigu. Na podium stanęli jeszcze reprezentanci Danii i Szwecji. 

Kto znalazł się w złotym składzie?

Polacy byli zdecydowanymi faworytami w walce o złoty medal mistrzostw Europy par na żużlu w kategorii do lat 19. Przed rokiem biało-czerwoni triumfowali w składzie: Oskar Paluch, Wiktor Przyjemski i Franciszek Karczewski. Tym razem w zespole pozostał tylko ten pierwszy. Oprócz Oskara Palucha z ebut.pl Stali Gorzów w składzie znaleźli się jeszcze Damian Ratajczak z Unii Leszno i Jakub Krawczyk z TŻ Ostrovii. Pierwotnie w składzie w miejsce Oskara Palucha miał znaleźć się Wiktor Przyjemski, jednak brał udział w groźnym wypadku podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski u-23 i nie był w stanie rywalizować w Pardubicach. 

Świetna jazda i przekonujące zwycięstwo biało-czerwonych 

Biało-czerwoni na torze w Pardubicach od początku spisywali się doskonale. Liderem drużyny był Damian Ratajczak, który wygrał cztery biegi i zdobył łącznie 14 punktów. Z dorobkiem 9+1 zmagania zakończył Oskar Paluch, a Jakub Krawczyk przywiózł 8+4. Polacy już w 25. wyścigu zapewnili sobie zwycięstwo i zdobycie złotych medali mistrzostw Europy par do lat 19. Walka o drugie miejsce toczyła się do samego końca. Ostatecznie srebrne medale wywalczyli młodzi Duńczycy w składzie: Jesper Knudsen, William Drejer i Nicolai Heiselberg. Na najniższym stopniu podium stanęli Szwedzi w składzie: Casper Henriksson, Noel Wahlqvist i Theo Bergqvist. Zespół ten zaledwie o punkt wyprzedził czwartych Niemców. 

Klasyfikacja końcowa mistrzostw Europy u-19 par

  1. Polska – 31 pkt
  2. Dania – 26
  3. Szwecja – 24
  4. Niemcy – 23
  5. Czechy – 18
  6. Wielka Brytania – 18
  7. Norwegia / Łotwa – 17
  8. Ukraina – 10 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...