STS KOD PROMOCYJNY

Przemysław Pawlicki z awansem do finału SGP Challenge

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelPrzemysław Pawlicki z awansem do finału SGP Challenge

Przemysław Pawlicki świetnie spisał się na niemieckim torze w Absenbergu i wywalczył awans do finałowych zawodów SGP Challenge. Polak zajął drugie miejsce i musiał uznać wyższość tylko Australijczyka Jasona Doyle. Oprócz nich awans do finałów wywalczyli Francuz Dimitri Berge i Niemiec Martin Smolinski. Przemysław Pawlicki był jedynym Polakiem w zawodach w Absenbergu. W finałach dołączył do Szymona Woźniaka i Piotra Pawlickiego. 

Równa jazda Przemysława Pawlickiego

Trzecią rundę eliminacyjną Speedway Grand Prix Challenge rozegrano w poniedziałkowe przedpołudnie. Wcześniej w sobotę do finałów cyklu awansowali Piotr Pawlicki i Szymon Woźniak. Liczyliśmy na to, że dołączy do nich Przemysław Pawlicki. Tak też się stało. Od początku rywalizacji Polak spisywał się w Absenbergu bardzo dobrze. Po jednej jedynce wygrał 3 z 4 kolejnych biegów i zgromadził 12 punktów. Tyle samo, co Francuz Dimitri Berge i Niemiec Martin Smolinski. Wszyscy oni wywalczyli awans do finałów, jednak rozegrali dodatkowy bieg o miejsce. Wygrał go Polak, który tym samym zajął drugie miejsce w zawodach. Pierwszy był Australijczyk Jason Doyle, który zdobył 13 punktów w rundzie zasadniczej. 

Jeszcze jeden Polak z szansami na awans

Na awans do finału cyklu Speedway Grand Prix Challenge ma jeszcze jeden Polak. Jest nim Janusz Kołodziej, który będzie rywalizował w rundzie eliminacyjnej w węgierskim Debreczynie. Zaliczany jest do grona faworytów do zajęcia jednego z czterech pierwszych miejsc. 

Kiedy finały?

Tegoroczne finały odbędą się w sierpniu. Szesnastu zawodników będzie rywalizować na torze w szwedzkim Gislaved. Stawką będzie awans do przyszłorocznej edycji cyklu Speedway Grand Prix, czyli Indywidualnych Mistrzostw Świata. Liczymy na to, że Polacy powalczą w Szwecji o dołączenie do najważniejszego indywidualnego cyklu na żużlu. Nie będzie o to łatwo, ponieważ w turnieju eliminacyjnym wystąpi wielu uznanych żużlowców, w tym m.in.: Martin Vaculik, Jason Doyle i Jan Kvech. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...