STS KOD PROMOCYJNY

Przemysław Pawlicki z „dziką kartą” na Indywidualne Mistrzostwa Polski!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaŻużelPrzemysław Pawlicki z "dziką kartą" na Indywidualne Mistrzostwa Polski!

Starszy z braci Pawlickich wystartuje z „dziką kartą” w drugiej rundzie rywalizacji o tytuł najlepszego żużlowca w Polsce. Ta została zaplanowana w Pile.

Wyszedł na prostą

Pojawienie się Pawlickiego w obsadzie rywalizacji w Pile nie jest zaskakujące. W końcu to doświadczony zawodnik. Jego forma w ostatnich tygodniach zdecydowanie rośnie. Owszem, starszy z braci Pawlickich w eliminacjach do IMP zajął piąte miejsce i nie awansował bezpośrednio do turnieju finałowego.

Ostatnie tygodnie w jego wykonaniu były jednak bardzo dobre. W Falubazie Zielona Góra notuje bardzo dobre wyniki. Niespodziewanie zastąpił Maksyma Drabika w finale Złotego Kasku i zdoła zapewnić sobie miejsce w eliminacjach do cyklu Speedway Grand Prix. Zawodnik pierwszoligowca awansował do SGP Challange.

Mogę się tylko cieszyć z wysokiej formy w tym sezonie i z tego, że została ona zauważona. Dziękuję za otrzymanie nominacji. Nie udało mi się niestety w tym sezonie dostać do grona stałych uczestników cyklu, spróbuję zatem pokazać się z jak najlepszej strony jako zawodnik z dziką kartą. Tor w Pile znam dość dobrze, chociaż dawno tam nie startowałem w zawodach. Sam jestem ciekaw, jak na nim wypadnę po latach przerwy – komentował Pawlicki.

Mistrzostwo o krok?

Pawlicki w przeszłości sięgał po medale Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Najpierw w 2011 roku zajął drugie miejsce. Co ciekawe występował wówczas jako junior i żużlowiec zespołu z Piły. Drugi raz srebro zdobył sześć lat później w Gorzowie Wielkopolskim. Teraz jednak szans na medal nie ma. Inaczej z zawodnikami, którzy podobnie jak Pawlicki 16 lipca wyjadą na owal w Pile.

Rywalizacja w Pile będzie drugą rundą walki o mistrzostwo Polski. Jak na razie prowadzi, a jakże, Bartosz Zmarzlik. Mistrz Świata wygrał rywalizację w Rzeszowie przed Maciejem Janowskim i Piotrem Pawlickim. Dobry występ w Pile może pomóc mu z dobyciu tytułu.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...