Trzech Polaków w grze o mistrzostwa Europy. Rusza SEC Challenge 2023!

Strona głównaŻużelTrzech Polaków w grze o mistrzostwa Europy. Rusza SEC Challenge 2023!

Grzegorz Zengota, Kacper Woryna i Szymon Woźniak wystartują 14 maja w węgierskim Nagyhalasz, gdzie będą walczyć o przepustkę do cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy. Łącznie pięciu najlepszych zawodników SEC Challenge 2023 zakwalifikuje się dalej.

Trudne wyzwanie

Trzech polskich zawodników na Węgrzech będzie rywalizować jednak z grupą solidnych zawodników z całej Europy. Najwięcej tej grupie jest Duńczyków – Andreas Lyager, Michael Jepsen Jensen, Mads Hansen, Frederik Jakobsen czy rezerwowy Niels-Kristian Iversen.

Mocny zespół ma też Szwecja. Nie chodzi o liczbę zawodników, ale o ich jakość i doświadczenie. Antonio Lindbaeck zjadł zęby na żużlu. Jacob Thorssell także ma na swoim koncie pewne doświadczenie. To, że rywalizuje na poziomie drugiej ligi nie oznacza, że w indywidualnej rywalizacji będzie aż tak odstawał od reszty.

Doświadczenie w rywalizacji w głównym cyklu ma także dla przykładu Jan Kvech, Dimitri Berge, Martin Smolinski czy Timo Lahti. Oczywiście jakość polskich zawodników nie ulega żadnej wątpliwości. Mają oni szanse na awans do głównego cyklu. Zadanie nie będzie jednak nazbyt łatwe.

Trzech już pewnych

Pięciu najlepszych zawodników rywalizacji w Nagyhalasz awansuje do głównego cyklu. W nim miejsce mają już pewne pięciu czołowych zawodników ubiegłorocznej edycji. Są nimi Leon Madsen, Janusz Kołodziej, Mikkel Michelsen, Patryk Dudek i Dominik Kubera.

Do tej, licząc łącznie, dziesiątki dołączy kolejna piątka. Ta jednak zostanie wybrana przez organizatorów. Przyznają oni stałe „dzikie karty”. Cała 15 będzie walczyć o zwycięstwo w czterech finałach. Te odbędą się między czerwcem, a wrześniem w Częstochowie, Güstrow, Bydgoszczy i Pardubicach.

Lista startowa SEC Challenge w Nagyhalasz

 1. Andreas Lyager (Dania)
 2. Antti Vuolas (Finlandia)
 3. Michael Jepsen Jensen (Dania)
 4. Mads Hansen (Dania)
 5. Grzegorz Zengota (Polska)
 6. Timo Lahti (Finlandia)
 7. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
 8. Jan Kvech (Czechy)
 9. Norbert Magosi (Węgry)
 10. Frederik Jakobsen (Dania)
 11. Jacob Thorssell (Szwecja)
 12. Kacper Woryna (Polska)
 13. Dimitri Berge (Francja)
 14. Martin Smolinski (Niemcy)
 15. Szymon Woźniak (Polska)
 16. Antonio Lindbaeck (Szwecja)

Rezerwowi

 1. Niels-Kristian Iversen (Dania)
 2. Mark Barany (Węgry)

Typy na żużel – aktualne analizy bukmacherskie na zawody żużlowe

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Dwa zastępstwa w karcie walk KSW 73. Zmiany na ostatnią chwilę

Na nieco ponad tydzień przed galą KSW 73, która odbędzie się 20 sierpnia w Warszawie, doszło do dwóch zmian w karcie walk. Ze swoich...