Szymon Woźniak na podium 1. rundy TAURON SEC w Częstochowie

Strona głównaŻużelSzymon Woźniak na podium 1. rundy TAURON SEC w Częstochowie

Szymon Woźniak jako rezerwowy zajął trzecie miejsce w 1. rundzie cyklu TAURON SEC, którą 17 czerwca rozegrano w Częstochowie. Tuż za podium zmagania zakończył Kacper Woryna. Pierwszą rundę Indywidualnych Mistrzostw Europy wygrał Duńczyk Leon Madsen, czyli obrońca tytułu sprzed roku. Drugie miejsce zajął jego rodak Mikkel Michelsen. W rywalizacji oglądaliśmy jeszcze Maksyma Drabika, Patryka Dudka i Kacpra Halkiewicza.

Dobra jazda Szymona Woźniaka i nieoczekiwane podium

Mało kto liczył na to, że w Częstochowie Szymon Woźniak stanie na podium. Żużlowiec ten dowiedział się o swoim starcie na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem rywalizacji. Wszystko dlatego, że w 1. rundzie TAURON SEC wystąpił jako rezerwowy. Zastąpił w zestawieniu kontuzjowanego Janusza Kołodzieja. Wcześniej z rywalizacji wypadł Dominik Kubera, czyli drugi z polskich faworytów do walki o Indywidualne Mistrzostwo Europy. W Częstochowie zabrakło również kontuzjowanego Grzegorza Zengoty. Pod ich nieobecność udanie zaprezentowali się Szymon Woźniak i Kacper Woryna.

Szymon Woźniak w rundzie zasadniczej wygrał tylko raz. Czterokrotnie dojeżdżał jednak na drugim miejscu, dzięki temu zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Tuż za nim był Kacper Woryna. Obaj wystąpili w barażu o awans do finału, gdzie czekali już na nich Duńczycy Leon Madsen i Mikkel Michelsen. Polacy z barażu awansowali do wyścigu finałowego. Niestety tam musieli uznać wyższość Duńczyków. Na trzecim miejscu finiszował Szymon Woźniak. Czwarte miejsce w finale zajął Kacper Woryna. Pierwszym liderem cyklu TAURON SEC został Leon Madsen, który broni tytułu wywalczonego przed rokiem.

Jak poszło pozostałym Polakom?

W zawodach w Częstochowie oglądaliśmy jeszcze trójkę biało-czerwonych. Maksym Drabik z dorobkiem dziewięciu punktów zajął siódme miejsce i był o włos od awansu do barażu. Dwa oczka niżej uplasował się Patryk Dudek, który w Częstochowie wywalczył osiem punktów. Najsłabiej poszło Kacprowi Halkiewiczowi. Młody Polak pięciokrotnie przyjeżdżał na czwartym miejscu i zajął ostatnią 16. pozycję. Kolejna runda cyklu TAURON SEC odbędzie 5 sierpnie w niemieckim Güstrow.