Tobiasz Musielak jedynym Polakiem w Todd Kurtz Testimonial

Strona głównaŻużelTobiasz Musielak jedynym Polakiem w Todd Kurtz Testimonial

24 marca na Owlerton Stadium w Sheffield odbędzie się Todd Kurtz Testimonial, w którym udział weźmie Tobiasz Musielak. To jedyny Polak, którego będziemy mogli oglądać tego dnia w turnieju z okazji 10-lecia startów Todda Kurtza w Wielkiej Brytanii.

Czym jest Todd Kurtz Testimonial?

To turniej, który zostanie zorganizowany z okazji 10-lecia startów Todda Kurtza w Wielkiej Brytanii. Żużlowiec nigdy nie osiągnął sukcesów w Polsce, lecz bardzo dobrze radził sobie na Wyspach. Sezon 2020 miał być ostatnim w karierze Australijczyka, lecz jego plany zostały pokrzyżowane przez pandemię koronawirusa. Jubileuszowy turniej musiał zostać przeniesiony. Dzięki pomocy Sheffiled Tigers udało się dopiąć wszystkich szczegółów organizacyjnych i zorganizować go 24 marca 2022 roku.

Kto wystartuje w jubileuszowym turnieju?

Niedawno Todd Kurtz ogłosił listę zawodników, którzy wystartują w jego jubileuszowym turnieju. Żużlowych kibiców czekają ogromne emocje, zwłaszcza że udział w zawodach weźmie dwóch, byłych Indywidualnych Mistrzów Świata: Chris Holder i Jason Doyle. Nie zabraknie innych, utalentowanych rajderów, takich jak Jacka Holdera, czy Nicka Morrisa. Na liście pojawił się także brat organizatora — Brady Kurtz. Dla polskich kibiców dobrą informacją jest ta o starcie Tobiasza Musielaka. Będzie on jedynym reprezentantem naszego kraju podczas turnieju Kurtza. Losy 28-latka mogliśmy śledzić ostatnio podczas innego turnieju rozgrywanego w Anglii. Polak wziął udział w Memoriale Petera Cravena. Zajął 15. lokatę.

Lista startowa Todd Kurtz Testimonial

 1. Brady Kurtz
 2. Jack Holder
 3. Kyle Howarth
 4. Tobiasz Musielak
 5. Sam Masters
 6. Nick Morris
 7. Ryan Douglas
 8. Adam Ellis
 9. Jason Doyle
 10. Chris Holder
 11. Luke Becker
 12. Charles Wright
 13. Zaine Kennedy
 14. Danyon Hume
 15. Josh Auty
 16. Jordan Palin

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy sety i koniec. Hubert Hurkacz przegrał z Isnerem i pożegnał się z Cincinnati

Rozstawiony z numerem 8. Hubert Hurkacz przegrał w trzech setach w drugiej rundzie z Amerykaninem Johnem Isnerem. Tym samym pożegnał się z turniejem Western...

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 ME. Pozostali biało-czerwoni powalczą w barażach

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które rozgrywane są w Monachium. Duet Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrał oba spotkania grupowe...