STS KOD PROMOCYJNY

Tobiasz Musielak jedynym Polakiem w Todd Kurtz Testimonial

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaŻużelTobiasz Musielak jedynym Polakiem w Todd Kurtz Testimonial

24 marca na Owlerton Stadium w Sheffield odbędzie się Todd Kurtz Testimonial, w którym udział weźmie Tobiasz Musielak. To jedyny Polak, którego będziemy mogli oglądać tego dnia w turnieju z okazji 10-lecia startów Todda Kurtza w Wielkiej Brytanii.

Czym jest Todd Kurtz Testimonial?

To turniej, który zostanie zorganizowany z okazji 10-lecia startów Todda Kurtza w Wielkiej Brytanii. Żużlowiec nigdy nie osiągnął sukcesów w Polsce, lecz bardzo dobrze radził sobie na Wyspach. Sezon 2020 miał być ostatnim w karierze Australijczyka, lecz jego plany zostały pokrzyżowane przez pandemię koronawirusa. Jubileuszowy turniej musiał zostać przeniesiony. Dzięki pomocy Sheffiled Tigers udało się dopiąć wszystkich szczegółów organizacyjnych i zorganizować go 24 marca 2022 roku.

Kto wystartuje w jubileuszowym turnieju?

Niedawno Todd Kurtz ogłosił listę zawodników, którzy wystartują w jego jubileuszowym turnieju. Żużlowych kibiców czekają ogromne emocje, zwłaszcza że udział w zawodach weźmie dwóch, byłych Indywidualnych Mistrzów Świata: Chris Holder i Jason Doyle. Nie zabraknie innych, utalentowanych rajderów, takich jak Jacka Holdera, czy Nicka Morrisa. Na liście pojawił się także brat organizatora — Brady Kurtz. Dla polskich kibiców dobrą informacją jest ta o starcie Tobiasza Musielaka. Będzie on jedynym reprezentantem naszego kraju podczas turnieju Kurtza. Losy 28-latka mogliśmy śledzić ostatnio podczas innego turnieju rozgrywanego w Anglii. Polak wziął udział w Memoriale Petera Cravena. Zajął 15. lokatę.

Lista startowa Todd Kurtz Testimonial

 1. Brady Kurtz
 2. Jack Holder
 3. Kyle Howarth
 4. Tobiasz Musielak
 5. Sam Masters
 6. Nick Morris
 7. Ryan Douglas
 8. Adam Ellis
 9. Jason Doyle
 10. Chris Holder
 11. Luke Becker
 12. Charles Wright
 13. Zaine Kennedy
 14. Danyon Hume
 15. Josh Auty
 16. Jordan Palin
Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...