Trzecie miejsce Bartosza Zmarzlika w Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff

Strona głównaŻużelTrzecie miejsce Bartosza Zmarzlika w Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff

Bartosz Zmarzlik długo nie mógł odnaleźć się na torze z Cardiff, jednak ostatecznie zajął świetne trzecie miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, losy awansu obrońcy tytułu mistrza świata do finału ważyły się do samego końca. Ostatecznie wszedł do niego z ósmego miejsca, a później awansował do wielkiego finału. Tam przyjechał na trzeciej pozycji. Zwycięzcą Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff został Słowak Martin Vaculik.

Kolejne podium Bartosza Zmarzlika

W sobotę na torze w walijskim Cardiff rozegrano Grand Prix Wielkiej Brytanii, które było ósmą rundą Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Od początku w rywalizacji oglądaliśmy trójkę biało-czerwonych: Bartosza Zmarzlika, Patryka Dudka i Macieja Janowskiego. W rundzie zasadniczej najlepiej z nich spisywał się Dudek, który po czterech biegach miał już osiem punktów. Do końca o awans do półfinału walczył Bartosz Zmarzlik, który miał problem z wyczuciem toru w Cardiff i w rundzie zasadniczej nie wygrał ani jednego biegu. Rzutem na taśmę awansował z ósmego miejsca do półfinału. Niestety bardzo szybko z rywalizacją pożegnał się Maciej Janowski, który wywalczył tylko sześć punktów i zajął dopiero 14. miejsce

Dalej awansowali Dudek i Zmarzlik i mierzyli się ze sobą w drugim półfinale. Zdecydowanie lepiej poszło mistrzowi świata, który pokazał klasę i wygrał ten bieg, dzięki czemu zameldował się w najlepszej czwórce Grand Prix Wielkiej Brytanii. Patryk Dudek dojechał czwarty i na półfinale zakończył swój udział w imprezie. Wielki finał to już prawdziwy popis Słowaka Martina Vaculika, który od początku do końca prowadził i zasłużenie wygrał. Drugie miejsce w finale zajął Australijczyk Jack Holder. Do końca trwała pasjonująca walka o trzecie miejsce, które na ostatniej prostej wyszarpał Bartosz Zmarzlik. Poza podium skończył Szwed Fredrik Lindgren

Zmarzlik na prostej do obrony tytułu mistrza świata

Coraz bliżej obrony tytułu indywidualnego mistrza świata na żużlu jest Bartosz Zmarzlik. Po 8 z 10 rund Speedway Grand Prix prowadzi w klasyfikacji ze znaczną przewagą nad pozostałymi zawodnikami. Do tej pory Polak uzbierał 138 punktów. Drugie miejsce z dorobkiem 114 punktów zajmuje Szwed Fredrik Lindgren, a trzeci jest Martin Vaculik. Po zwycięstwie w Cardiff Słowak ma 105 punktów. Niestety dalsze miejsca zajmują Patryk Dudek i Maciej Janowski. Kolejna runda SGP odbędzie się 16 września w duńskim Vojens