STS KOD PROMOCYJNY

Woryna i Zengota drużynowymi mistrzami Szwecji. Zmarzlik, Kubera i Dudek wicemistrzami

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelPolscy żużlowcy za granicąWoryna i Zengota drużynowymi mistrzami Szwecji. Zmarzlik, Kubera i Dudek wicemistrzami

Kacper Woryna i Grzegorz Zengota wywalczyli drużynowe mistrzostwo Szwecji na żużlu w barwach Eskilstuna Smederna. W wielkim finale ich ekipa okazała się lepsza od zespołu Lejonen Gislaved, w którego barwach na co dzień występują Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera i Patryk Dudek. Indywidualny mistrz świata w drugim pojedynku finałowym pojechał słabiej, a jego zespół przegrał przed własną publicznością 42:48. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Eskilstuna Smederna 47:42. 

Zespół Eskilstuna Smederna był wyraźnie lepszy

Po pierwszym meczu ekipa Lejonen Gislaved mogła mieć nadzieje na odrobienie strat. Pięć punktów różnicy z pierwszego meczu to wcale nie tak dużo. Zespół Kacpra Woryny i Grzegorza Zengoty miał jednak zupełnie inne plany na finał. Od początku do końca zespołem znacznie lepszym był Eskilstuna Smederna. Zasłużenie sięgnął po mistrzostwo Szwecji, wygrywają oba mecze finałowe. W meczu rewanżowym Bartosz Zmarzlik wywalczył 12 punktów. Co ciekawe, był to dla niego jeden z gorszych występów w tym sezonie szwedzkiej Bauhaus-Ligan. Całe rozgrywki zakończył z kapitalną średnią 2,677 punktu na bieg. W finale zdecydowanie lepiej spisał się Dominik Kubera, który przed własną publicznością zdobył 14 punktów i był najjaśniejszą postacią drużyny. Patryk Dudek zdobył zaledwie 2 punkty. 

W zespole nowych mistrzów dobrze spisywał się Kacper Woryna. Zdobył 9 punktów plus 2 bonusowe. Licznik Grzegorza Zengoty zatrzymał się na 9. punktach i jednym bonusowym. Najlepiej w wielkim finale pojechali Brytyjczycy Daniel Bewley i Robert Lambert. Cała drużyna Eskilstuna Smederna pojechała jednak bardzo równo. Stąd też wygrana i zapewnienie sobie zasłużonego tytułu. Bartosz Zmarzlik ponownie musi zadowolić się tylko wicemistrzostwem kraju, podobnie jak to miało miejsce w polskiej lidze. 

Co dalej z Polakami w lidze szwedzkiej?

Najbliższe tygodnie powinny być decydujące w kontekście pozostania Polaków w lidze szwedzkiej. Są tam niezwykle cenieni i zapewne władze klubów chciałyby przedłużyć z nimi kontrakty. Oczywiście najwięcej emocji wzbudza osoba Bartosza Zmarzlika, czyli trzykrotnego indywidualnego mistrza świata. Polski mistrz nie ukrywa, że chętnie pozostałby w ekipie Lejonen Gislaved. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...