Znamy kadrę Polski na Speedway of Nations 2

Strona głównaŻużelZnamy kadrę Polski na Speedway of Nations 2

Biało-czerwoni w piątek 11 sierpnia w Rydze staną do obrony tytułów Drużynowych Mistrzów Świata Juniorów na żużlu. W turnieju Speedway of Nations 2 biorą udział zawodnicy z kategorii wiekowej U-21. W naszej drużynie znaleźli się: Mateusz Cierniak, Wiktor Przyjemski i Bartłomiej Kowalski. Ten ostatni zastąpił Jakuba Miśkowiaka, który startował w Speedway of Nations U-21 przed rokiem. Polacy na torze w Rydze będą jednymi z faworytów do zwycięstwa. 

Na Łotwę po obronę tytułu 

Nasi młodzi żużlowcy na Łotwę udadzą się po to, aby bronić tytułu Drużynowych Mistrzów Świata Juniorów, który wywalczyli przed rokiem. Wówczas w składzie: Mateusz Cierniak, Wiktor Przyjemski i Jakub Miśkowiak sięgnęli po złoto w zawodach rozgrywanych w duńskim Vojens. W fazie zasadniczej biało-czerwoni zgromadzili 36 punktów, a w wielkim finale pokonali 6:3 Czechów i odnieśli kolejny duży żużlowy sukces w kategoriach młodzieżowych. 

Kadra bez większych zaskoczeń 

Zgodnie z oczekiwaniami w naszej kadrze brakuje większych zaskoczeń. W tym sezonie Mateusz Cierniak i Wiktor Przyjemski jeżdżą bardzo dobrze i ponownie powalczą w Speedway of Nations U-21. Trzecim zawodnikiem, czyli tzw. doparowym będzie Bartłomiej Kowalski. Przed rokiem funkcję tą pełnił Jakub Miśkowiak. Na papierze nasza kadra U-21 wygląda bardzo dobrze i nic dziwnego, że jest zaliczana do grona głównych faworytów do zwycięstwa. Wydaje się, że o medale powinniśmy walczyć z Duńczykami, Czechami, i Australijczykami. 

Wszystkie kadry U-21

Poznaliśmy już wszystkie awizowane składy na turniej, który odbędzie się 11 sierpnia na torze w Rydze. Dzień później na tym samym obiekcie zostanie rozegrane Speedway Grand Prix Łotwy. W piątek o Drużynowe Mistrzostwo Świata Juniorów powalczy siedem reprezentacji w następujących składach:

  • Polska: Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski, Wiktor Przyjemski;
  • Wielka Brytania: Anders Rowe, Daniel Gilkes, Drew Kemp;
  • Dania: Emil Breum, Esben Hjerrild, Jesper Knudsen;
  • Australia: Keynan Rew, James Pearson, Tate Zischke;
  • Czechy: Petr Chlupac, Daniel Klima, Jaroslav Vanicek;
  • Niemcy: Norick Bloedorn, Erik Bachhuber, Patrick Hyjek;
  • Łotwa: Francis Gusts, Ricards Ansviesulis, Ernest Matjuszonok. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...