STS KOD PROMOCYJNY

Znamy skład Polaków na Drużynowe Mistrzostwa Europy u-23 na żużlu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaŻużelZnamy skład Polaków na Drużynowe Mistrzostwa Europy u-23 na żużlu

Selekcjoner Robert Dobrucki ogłosił listę zawodników, którzy 22 lipca we francuskim Macon powalczą o tytuł Drużynowych Mistrzów Europy u-23 na żużlu. Polacy w składzie: Jakub Miśkowiak, Wiktor Przyjemski, Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski i rezerwowy Damian Ratajczak będą bronić tytułu wywalczonego przed rokiem. W wielkim finale w Macon zmierza się z zespołami Francji, Szwecji i Danii. Czekają nas wielkie emocje. 

Na kogo postawił Robert Dobrucki?

Z pewnością Robert Dobrucki nie miał łatwego zadania. Wybranie zawodników na finał Drużynowych Mistrzostw Europy u-23 to duża odpowiedzialność. Tym razem selekcjoner postawił tylko na jednego seniora i jest nim Jakub Miśkowiak z zespołu Tauron Włókniarza Częstochowa. Pozostała czwórka wciąż ma status juniorów. W podstawie pojadę jeszcze Wiktor Przyjemski, Mateusz Cierniak i Bartłomiej Kowalski. Rolę rezerwy toru pełnić będzie Damian Ratajczak. Skład na papierze wygląda na mocny i liczymy na to, że zawodnicy ci potwierdzą to na torze w Macon już za niespełna dwa tygodnie. 

Polacy powalczą o obronę tytułu

Finałowe zmagania Drużynowych Mistrzostw Europy u-23 na żużlu odbędą się we francuskim Macon 22 lipca. Wówczas biało-czerwoni staną do obrony tytułu wywalczonego przed rokiem. Wówczas okazali się lepsi od Duńczyków, Brytyjczyków i Szwedów. Tym razem zestawienie finałowe wygląda nieco inaczej. Polacy w Macon będą rywalizować z gospodarzami Francuzami oraz Duńczykami i Szwedami. Już 22 lipca przekonamy się, kto zostanie DME na żużlu w kategorii wiekowej u-23. 

Impreza tej rangi odbywa się regularnie od 2008 roku. Od 2021 roku startują w niej zawodnicy do 23. roku życia. Polacy są prawdziwymi dominatorami. Do tej pory wygrali 12 razy i tylko dwukrotnie nie znaleźli się na podium. W dorobku mają 12 tytułów mistrzowskich i jedno wicemistrzostwo. Ponadto biało-czerwoni wygrali cztery ostatnie edycje Drużynowych Mistrzostw Europy u-23 i liczymy na to, że w Macon podtrzymają swoją passę. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...