Alicja Rosolska odpadła z Australian Open. Deblowa porażka w drugiej rundzie

Strona głównaTenisAustralian OpenAlicja Rosolska odpadła z Australian Open. Deblowa porażka w drugiej rundzie

Na drugiej rundzie turnieju deblowego zakończyła się tegoroczna przygoda Alicji Rosolskiej z Australian Open. Polka w parze z Japonką Nao Hibino odpadły po meczu z rosyjsko-słowackim duetem Wera Zvonareva i Viktoria Kuzmina. Mecz potrwał zaledwie 71 minut i skończył się w dwóch szybkich setach.

Porażka z rozstawioną parą

Zdecydowanymi faworytkami meczu drugiej rundy były rywalki polsko-japońskiej pary. Duet Wera Zvonareva i Viktoria Kuzmina jest w Australii rozstawiony z numerem 16. Różnicę w dyspozycji obu par było widać już od pierwszych piłek spotkania. W pierwszym secie mieliśmy tylko jedno przełamanie, które nastąpiło w czwartym gemie meczu. Rywalki wykorzystały drugi breakpoint i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3.

Zdecydowanie bardziej emocjonujący był drugi set tego pojedynku, w którym mieliśmy aż trzy przełamania. Najpierw przewagę zdobyły Zvonareva i Kuzmina, jednak polsko-japoński debel szybko zanotował przełamanie zwrotne. Niestety chwilę później rywalki ponownie odebrały serwis Alicji Rosolskiej i Nao Hibino. Tym razem przewagi już nie roztrwoniły i zakończyły tego seta 6:4.

Alicja Rosolska/Nao Hibino — Wera Zvonareva/Viktoria Kuzmina    0:2 (3:6, 4:6)