Faustyna Kotłowska srebrną medalistką paralekkoatletycznych mistrzostw świata

Strona głównaLekkoatletykaFaustyna Kotłowska srebrną medalistką paralekkoatletycznych mistrzostw świata

Reprezentantka Polski Faustyna Kotłowska wywalczyła srebrny medal w rzucie dyskiem na mistrzostwach świata w paralekkoatletyce rozgrywanych w Paryżu. Polka w najlepszej próbie osiągnęła wynik 38.58 metra, co jest jej najlepszym rzutem w tym sezonie. Niestety tego dnia jeszcze lepiej dysponowana była Chinka Juan Yao, która rzuciła 41.66. Rywalizacja toczyła się w kategorii F64. To jedyny medal biało-czerwonych we wtorek.

Świetne rzuty i wicemistrzostwo świata Faustyny Kotłowskiej

Faustyna Kotłowska od początku rywalizacji w Paryżu czuła się bardzo dobrze. W pierwszej próbie rzuciła 38.24, co już dałoby jej srebrny medal. Poprawiła się w czwartym rzucie, gdy dysk poleciał na odległość 38.58. Dzięki temu jeszcze umocniła się na drugim miejscu. Polka została wicemistrzynią świata w kategorii F64. Złoty medal wywalczyła Chinka Juan Yao. Ona w najlepszym rzucie osiągnęła 41.66. Na najniższym stopniu podium w tej konkurencji stanęła Amerykanka Samantha Heyison z wynikiem 37.84.

Pozostali biało-czerwoni bez medalu

Pozostałym biało-czerwonym we wtorek poszło nieco gorzej. Najbliżej medalu był Piotr Kosewicz, który w rzucie dyskiem w kategorii F52 zajął czwarte miejsce. Do podium zabrakło mu zaledwie 47 centymetrów. W tej samej konkurencji zmagania na szóstym miejscu zakończył Rafał Rocki. Dwie Polki oglądaliśmy w finale biegu na 200 metrów w kategorii F35. Ingrid Renecka zajęła piąte miejsce, a Jagoda Kibil była szósta. Przed nami kolejne dni zmagań z udziałem biało-czerwonych. Kolejne szanse medalowe już w środę 12 lipca.

Wysokie miejsce Polski w klasyfikacji medalowej

Po czterech dniach rywalizacji w Paryżu na stadionie Charly reprezentacja Polski zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji medalowej. W naszym dorobku są dwa złote i trzy srebrne medale. W zestawieniu zdecydowanie prowadzą reprezentanci Chin. Kolejne miejsca na podium zajmują Szwajcarzy i Amerykanie. Liczymy na to, że w kolejnych dniach biało-czerwoni zdobędą jeszcze trochę medali i utrzymają wysokie miejsce w końcowej klasyfikacji.