Koszykarze Legii przegrali w Turcji

Strona głównaKoszykówkaKoszykarze Legii przegrali w Turcji

Koszykarze Legii Warszawa ulegli na wyjeździe 90:100 tureckiej drużynie Bahcesehir Koleji Spor Kulubu. Spotkanie rozegrano w ramach pierwszej kolejki drugiej fazy rozgrywek FIBA Europe Cup. Warszawianie walczą o awans do ćwierćfinału. W grupie L rywalizować będą jeszcze ze Sportingiem Lizbona z Portugalii oraz CBet Jonava z Litwy. Kolejne spotkanie podopiecznych Wojciecha Kamińskiego w Europie już 13 grudnia.

Nieudany początek Legii w drugiej fazie FIBA Europe Cup

Legia Warszawa jako jedyna polska drużyna awansowała do drugiej fazy rozgrywek FIBA Europe Cup. W pierwszej fazie grupowej spisywała się naprawdę dobrze i jedynej porażki doznała dopiero na zakończenie, gdy losy awansu były już przesądzone. Niestety na tym etapie z pucharami pożegnali się zawodnicy Anwilu Włocławek i PGE Spójni Stargard

Na inaugurację kolejnej fazy legioniści mierzyli się na wyjeździe z turecką drużyną Bahcesehir Koleji Spor Kulubu. Mecz obfitował w piękne akcje i dużą liczbę zdobytych punktów. Warszawianie trzymali kontakt tylko w pierwszej kwarcie, którą wygrali 26:25. Później zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy, którzy na przerwę schodzili już przy prowadzeniu 59:52. Po zmianie stron Turcy kontynuowali dobrą grę. Przed ostatnią kwartą Bahcesehir prowadził już 79:68 i był bardzo blisko zwycięstwa. W ostatniej kwarcie niespodzianki nie było. Choć to Legia wygrała ją 22:21, to jednak w całym meczu uległa rywalom 90:100 i nieudanie zainaugurowała drugą fazę FIBA Europe Cup

Bahcesehir Koleji Spor Kulubu – Legia Warszawa 100:90 (25:26, 34:26, 20:16, 21:22)

Szansa na przełamanie już za tydzień

Legioniści trafili do grupy L. W niej poza nimi i Bahcesehirerm rywalizują jeszcze zespoły Sportingu Lizbona z Portugalii i CBet Jonava z Litwy. W równolegle rozgrywanym meczu Portugalczycy wygrali na wyjeździe 91:81. Legia Warszawa szansę na odniesienie pierwszego zwycięstwa w tej fazie rozgrywek otrzyma już 13 grudnia. Wówczas przed własną publicznością podejmie CBet Jonava. Liczymy na to, że polski zespół włączy się do walki o awans do ćwierćfinału rozgrywek.