Szczęśliwy awans. PGE Rysice Rzeszów zostają w Lidze Mistrzyń

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówSzczęśliwy awans. PGE Rysice Rzeszów zostają w Lidze Mistrzyń

Choć siatkarki PGE Rysice Rzeszów nie sprawiły niespodzianki i nie wygrały na wyjeździe z A. Carraro Imoco Conegliano, to jednak pozostają w Lidze Mistrzyń. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:3. Rzeszowianki mają najlepszy bilans spośród wszystkich drużyn z trzecich miejsc i zagrają w fazie play-off. Podopieczne trenera Stephane’a Antigi mogą mówić o szczęściu, na które same zapracowały.

PGE Rysice Rzeszów z cennym setem w Conegliano

Przed rozpoczęciem meczów ostatniej kolejki siatkarskiej Ligi Mistrzyń było wiadomo, że PGE Rysice Rzeszów muszą powalczyć w Conegliano o dobry wynik. Miały w dorobku dziewięć punktów i zajmowały drugie miejsce w grupie. Nie mogły być go pewne, ponieważ siatkarki MTV Allianz Stuttgart grały z Asterix AVO Beveren i były faworytkami. Zwycięstwo Niemek i jednoczesna porażka rzeszowianek we Włoszech sprawiały, że polski klub spadał na trzecie miejsce w grupie D. PGE Rysice Rzeszów skomplikowały swoją sytuację w Stuttgarcie, gdzie prowadziły 2:0 i przegrały 2:3

Pierwszy mecz w Rzeszowie z Conegliano zakończył się wynikiem 1:3. Na wyjeździe trudno było liczyć na lepszy rezultat. Spotkanie zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami. Gospodynie błyskawicznie wygrały pierwszego seta 25:16. W drugim rzeszowianki nawiązały wyrównaną walkę z faworytkami. Zagrały na maksimum możliwości i po świetnej końcówce wygrały 25:23. Ten set mógł być kluczowy w kontekście awansu dalej. Dwie kolejne partie drużyna z Conegliano pewnie wygrała 25:16 i 25:11 i zakończyła grę w grupie D z kompletem punktów. Ważnym ogniwem tego zespołu jest rozgrywająca Joanna Wołosz

A. Carraro Imoco Conegliano – PGE Rysice Rzeszów 3:1 (25:16, 23:25, 25:16, 25:11)

Szczęśliwy awans z trzeciego miejsca

PGE Rysice Rzeszów przegrały we Włoszech, jednak do Polski wrócą w dobrych humorach. Wyniki innych meczów ułożyły się w ten sposób, że rzeszowianki miały najlepszy bilans spośród wszystkich zespołów z trzecich miejsc w swoich grupach. O punkt wyprzedziły francuskie Volero Le Cannet, które przegrało z ŁKS-em Commercecon Łódź. Dzięki temu to PGE Rysice awansowały do fazy play-off Ligi Mistrzyń