Wpadka KGHM BC Polkowice na Węgrzech

Strona głównaKoszykówkaWpadka KGHM BC Polkowice na Węgrzech

Koszykarki KGHM BC Polkowice zaliczyły wpadkę i nieoczekiwanie przegrały na wyjeździe z UNI Gyor w 12. kolejce Euroligi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 80:91. Polkowiczanki skomplikowały sobie sprawę awansu do ćwierćfinału. Zwycięstwo z Węgierkami powinno być obowiązkiem, ponieważ zespół ten zajmuje ostatnie miejsce w grupie B. Kolejne spotkanie BC Polkowice zagra 24 stycznia i wówczas musi pokonać u siebie Perfumerías Avenida z Hiszpanii.

Nieoczekiwana porażka BC Polkowice

Przed spotkaniem na Węgrzech mało kto przypuszczał, że koszykarki BC Polkowice wrócą z zerowym dorobkiem punktowym. Przed własną publicznością polski zespół wygrał po dogrywce 92:82. Liczyliśmy na to, że na wyjeździe pójdą za ciosem. Ekipa UNI Gyor to w końcu najsłabsza drużyna w grupie B Euroligi. Niestety na parkiecie oglądaliśmy coś innego, a polkowiczanki doznały drugiej porażki z rzędu. Przed tygodniem u siebie uległy CBK Cukurova Mersin.

Mecz na Węgrzech od początku układał się zdecydowanie lepiej dla gospodyń. Zaskoczyły one podopieczne Karola Kowalewskiego i wygrały 26:15. Kwarta ta ustawiła całe spotkanie. Później mecz się wyrównał, jednak do przerwy wicemistrzynie Polski zdołały odrobić tylko jeden punkt. Z ich perspektywy było 41:51. Po zmianie stron wszystko pod kontrolą miała drużyna UNI Gyor. Nie pozwalała przyjezdnym na zmniejszenie strat i pewnie wygrała 91:80. Niespodzianka stała się faktem. Najwięcej punktów dla BC Polkowice rzuciły: Zala Friskovec (18), Brittney Sykes (13), Weronika Gajda (12) i Stephanie Mavunga (12).

Serco UNI Gyor – KGHM BC Polkowice 91:80 (26:15, 25:26, 21:18, 19:21)

Czy wicemistrzynie Polski powalczą o awans?

Zespół z Polkowic dwoma porażkami z rzędu mocno skomplikował sobie sprawę awansu do ćwierćfinału Euroligi. W dwóch ostatnich kolejkach musi powalczyć o komplet punktów. Pierwsza okazja już 24 stycznia u siebie. Wówczas BC Polkowice podejmie Perfumerías Avenida z Hiszpanii. Wyjazdowe spotkanie polkowiczanki przegrały 66:75. Teraz muszą wygrać. Na zakończenie fazy grupowej wicemistrzynie Polski udadzą się do Francji na mecz z ESB Villeneuve-d’Ascq.