Polki wicemistrzyniami Europy w hokeju halowym

Strona głównaInnePolki wicemistrzyniami Europy w hokeju halowym

Polki odniosły duży sukces i zostały wicemistrzyniami Europy w hokeju halowym. W wielkim finale biało-czerwone po zaciętym boju przegrały 2:3 z Niemkami. Turniej rozegrano w Berlinie, a nasza reprezentacja jako jedyna stoczyła wyrównany pojedynek z gospodyniami. Awans polskich hokeistek do finału to powtórzenie sukcesu sprzed ośmiu lat, gdy w Mińsku również zostały wicemistrzyniami Europy. Wtedy w finale przegrały z Holenderkami.

Droga do wielkiego finału

Polskie hokeistki trafiły do grupy B Halowych Mistrzostw Europy, gdzie rywalizowały z: Austrią, Ukrainą, Szwajcarią i Włochami. Na początek biało-czerwone mierzyły się ze Szwajcarkami i wygrały 4:1. Później przyszły zwycięstwa 1:0 z Ukrainkami i 3:1 z Włoszkami. Po trzech kolejkach nasze reprezentantki były już niemal pewne awansu do półfinału. Na koniec zmagań grupowych zremisowały 1:1 z Austriaczkami i zajęły pierwsze miejsce w grupie B

Biało-czerwonym na drodze do finału stanęły Hiszpanki. Półfinał był wyrównany i bardzo emocjonujący. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły Polki po trafieniu Sandry Tatarczuk. Rywalki doprowadziły do wyrównania, jednak decydujący głos należał do Pauli Sławińskiej. Zdobyła bramkę i Polki wygrały 2:1, meldując się w finale mistrzostw Europy

Biało-czerwone wicemistrzyniami Europy

W wielkim finale Polki czekało bardzo trudne zadanie. Po drugiej stronie stanęły Niemki, które wysoko wygrywały wszystkie poprzednie mecze. Pojedynek o złoto był bardzo wyrównany. Do przerwy było 1:1. Wynik meczu otworzyła Sandra Tatarczuk. Rywalki zdołały wyrównać. Po zmianie stron to Niemki wyszły na 2:1, jednak po chwili było 2:2 po drugiej bramce Tatarczuk. Wydawało się, że dojdzie do karnych zagrywek. Niestety w ostatniej minucie meczu sędziowie podyktowali krótki róg dla rywalek. Bramkę zdobyła Laura Saenger i w ten sposób zapewniła Niemkom tytuł mistrzowski.

Indywidualny sukces odniosła Marta Kucharska, która została wybrana najlepszą bramkarką Halowych Mistrzostw Europy w Berlinie. Dla Polski to drugi duży sukces w hokeju halowym na przestrzeni tygodnia. Tydzień temu wicemistrzami Europy zostali panowie

Niemcy – Polska 3:2 (1:1)