Błyskawiczne zwycięstwo Igi Świątek na otwarcie rywalizacji w Dosze

Strona głównaTenisBłyskawiczne zwycięstwo Igi Świątek na otwarcie rywalizacji w Dosze

Iga Świątek udanie rozpoczęła swój marsz po trzeci z rzędu tytuł w turnieju rangi WTA 1000 w katarskiej Dosze. Na otwarcie w około godzinę pokonała Rumunkę Soranę Cirsteę. Polka była zdecydowaną faworytką, jednak spodziewaliśmy się bardziej wyrównanego pojedynku. Ostatecznie skończyło się w dwóch setach 6:1, 6:1. W ten sposób Iga Świątek wygrała swoje 10. spotkanie z rzędu w Dosze i rozpoczęła walkę o obronę tytułu.

Iga Świątek pokazała moc w II rundzie Qatar TotalEnergies Open

W ostatnich dwóch sezonach Iga Świątek (1. WTA) triumfowała w katarskim turnieju Qatar TotalEnergies Open rangi WTA 1000 w Dosze. Bez wątpienia w tym sezonie chciałaby powtórzyć ten wynik. W Katarze broni nie tylko tytułu, ale również sporej liczby punktów rankingowych. Na początek rywalizowała z Rumunką Soraną Cirsteą (22. WTA). Do tej pory grały ze sobą dwukrotnie i zawsze wygrywała Polka. W Dosze poprawiła ten bilans i dołożyła kolejne zwycięstwo. Udanie powróciła do rywalizacji po wielkoszlemowym Australian Open

Ze względu na rozstawienie z numrem jeden, Iga Światek rozpoczęła zmagania od II rundy. Spotkanie było bardzo jednostronne. Spodziewaliśmy się, że Rumunka będzie trudną rywalką. Tak jednak nie było. W premierowej odsłonie wyrównany był tylko początek do stanu 1:1. Później Iga Świątek błyskawicznie wygrała pięć kolejnych gemów i zakończyła partię 6:1. Drugi set rozpoczął się od wygranego przez Cirsteę gema. Jak się później okazało, była to jedyna zdobycz Rumunki w tej partii. Iga Świątek kontynuowała swoją świetną grę i wygrała sześć gemów z rzędu. Znów było 6:1. Cały mecz potrwał około godzinę i liderka światowego rankingu błyskawicznie zameldowała się w III rundzie Qatar TotalEnergies Open.

Iga Świątek (Polska, 1) – Sorana Cirstea (Rumunia) 6:1, 6:1

Z kim Iga Świątek zagra w kolejnej rundzie?

Polka ze spokojem może czekać na wyłonienie swojej kolejnej rywalki. Już teraz wiadomo, że będzie to reprezentantka Rosji. Wszystko dlatego, że Iga Świątek w drugiej rundzie zmierzy się z lepszą z pary Erika Andriejewa (106. WTA) – Jekatierina Aleksandrowa (19. WTA). Faworytką wydaje się być ta druga, która w Katarze gra jako turniejowa czternastka. Rywalka Igi Świątek zostanie wyłoniona we wtorek 13 lutego.