Polki z brązowym medalem mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim

Strona głównaSporty zimowePolki z brązowym medalem mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim

Polki w składzie: Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek wywalczyły brązowy medal mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim w Calgary. Biało-czerwone kapitalnie zaprezentowały się w sprincie drużynowym. Na otwarcie mistrzostw w Kanadzie stanęły na najniższym stopniu podium. Szybsze od nich były tylko Kanadyjki i Amerykanki. To kolejny duży sukces polskich panczenów w tym sezonie. Liczymy na to, że to nie ostatni medal w Calgary.

Świetna jazda i brązowy medal MŚ drużyny sprinterek

Tegoroczne mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim rozpoczęły się dla Polaków bardzo dobrze. Już pierwszego dnia zmagań wywalczyli medal. Jest on zasługą drużyny sprinterek w składzie: Andżelika Wójcik, Iga Wojtasik i Karolina Bosiek. Potwierdziły one świetną formę, którą pokazują od początku tego sezonu. Biało-czerwone startowały w trzeciej parze z Holenderkami. Stoczyły z nimi niesamowity bój.

Polki rozpoczęły bardzo szybko i miały najlepszy czas pierwszego okrążenia w całej stawce. Na kolejnej rundzie nieco opadły sił, jednak wciąż jechały w dobrym tempie. Zaczęły tracić do Amerykanek i Kanadyjek, jednak walczyły z Holenderkami o miejsce na najniższym stopniu podium. Na ostatniej rundzie jechała Karolina Bosiek. Odrobiła 0,3 sekundy straty do Antoinette de Jong i to Polki zajęły trzecie miejsce na mistrzostwach świata. Brązowy medal naszej drużyny to spory sukces. Mistrzyniami świata zostały Kanadyjki, a drugie miejsce zajęły Amerykanki.

Jak poszło pozostałym Polakom?

Blisko medalu była męska drużyna sprinterów. Ostatecznie finiszowali oni na piątym miejscu ze stratą 0,06 sekundy do brązu. W drużynie wystartowali: Marek Kania, Piotr Michalski i Damian Żurek. Po złoto sięgnęli Kanadyjczycy. Podium uzupełnili Holendrzy i Norwegowie. Ostatnim polskim akcentem pierwszego dnia zmagań był start Magdaleny Czyszczoń na dystansie 3000 metrów. Polka finiszowała na 19. miejscu. Mistrzynią świata w tej konkurencji została Holenderka Irene Schouten. Zawody w Calgary potrwają do 18 lutego.