Wielkie zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla. Jest półfinał Ligi Mistrzów

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówWielkie zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla. Jest półfinał Ligi Mistrzów

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla w pięknym stylu awansowali do półfinału Ligi Mistrzów. Przed własną publicznością pewnie wygrali 3:0 z Gas Sales Piacenza z Włoch. Z nawiązką odrobili straty z pierwszego meczu, który przegrali 2:3. Drużyna Jastrzębskiego Węgla po raz trzeci z rzędu jest w najlepszej czwórce prestiżowej Ligi Mistrzów. O finał zagra z tureckim Ziraat Bankasi Ankara.

Plan wykonany – Jastrzębski Węgiel w półfinale

Mistrzowie Polski z Jastrzębskiego Węgla to jedni z faworytów do walki o końcowy triumf w Lidze Mistrzów. Udowodnili to już w fazie grupowej, gdzie pewnie zajęli pierwsze miejsce i awansowali do ćwierćfinału. Tu czekała na nich włoska drużyna Gas Sales Bluenergy Piacenza. Pierwsze spotkanie było bardzo wyrównane, jednak to Włosi w kluczowych momentach byli skuteczniejsi i wygrali 3:2. Podopieczni trenera Marcelo Mendeza stanęli przed trudnym zadaniem, ponieważ do awansu do półfinału potrzebowali wysokiego zwycięstwa przed własną publicznością.

Spotkanie w Polsce rozpoczęło się lepiej dla gospodarzy. W pierwszym secie to oni byli stroną dyktującą warunki. W pewnym momencie wypracowali sobie kilka punktów przewagi i pewnie sięgnęli po zwycięstwo 25:22. Zupełnie inny przebieg miała druga partia. Tym razem to rywale długo prowadzili kilkoma punktami. Jako pierwsi mieli piłkę setową. Siatkarze Jastrzębskiego Węgla się obronili i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Skończyło się 26:24. Trzeci set to już pełna dominacja gospodarzy. Uskrzydleni dwoma wcześniejszymi partiami szybko odskoczyli, a następnie kontrolowali seta. Pod koniec zrobiło się jednak nerwowo, gdy Włosi z 12:20 doszli na 20:21. Końcówka to jednak popis Jastrzębskiego i wygrana 25:21. To mistrzowie Polski są w półfinale Ligi Mistrzów. Najlepszym graczem meczu został Benjamin Toniutti.

Jastrzębski Węgiel – Gas Sales Piacenza 3:0 (25:22, 26:24, 25:21)

Ziraat Bankasi Ankara na drodze do finału

Półfinałowym rywalem Jastrzębskiego Węgla będzie Ziraat Bankasi Ankara z Turcji. Drużyna ta w ćwierćfinale dopiero po złotym secie wyeliminowała Guaguas Las Palmas z Hiszpanii. Wcześniej w fazie grupowej Turcy okazali się lepsi od obrońców tytułu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Liczymy na to, że Jastrzębski Węgiel udanie zrewanżuje się Ziraatowi i po raz drugi z rzędu zamelduje się w finale Ligi Mistrzów. Przed rokiem nieco lepsza okazała się ZAKSA.