Uratowane zwycięstwo Polek na mistrzostwach świata IB w hokeju na lodzie

Strona głównaHokej na lodzieUratowane zwycięstwo Polek na mistrzostwach świata IB w hokeju na lodzie

Zwycięstwem Polek 3:2 po dogrywce zakończył się mecz z Brytyjkami na mistrzostwach świata dywizji IB w hokeju na lodzie. Biało-czerwone na sekundy przed końcem uratowały remis, a następnie w dogrywce odwróciły losy meczu. To cenna wygrana po tym, jak wczoraj Polki nieoczekiwanie przegrały 1:4 ze Słowenkami, choć oddały aż 66 strzałów na bramkę rywalek. Mistrzostwa Świata dywizji IB w hokeju na lodzie kobiet odbywają się w Rydze.

Fatalny początek Polek. Później odwróciły losy meczu

Podopieczne trenera Joeya Butkevicha fatalnie rozpoczęły swój udział w mistrzostwach świata dywizji IB w hokeju na lodzie w Rydze. Na inaugurację przegrały aż 1:4 ze Słowenkami i skomplikowały sobie walkę o ewentualny awans. W drugim meczu mierzyły się z Brytyjkami. Spodziewaliśmy się wyrównanego pojedynku i taki też był. W spotkanie zdecydowanie lepiej weszły rywalki. To one po pierwszej tercji prowadziły już 2:0. Po niespełna czterech minutach gry na listę strzelców wpisała się Abbie Sylvester. Później wynik poprawiła Laura Horwood.

W drugiej tercji gra Polek wyglądała nieco lepiej. Złapały też kontakt po tym, jak do bramki rywalek trafiła Tetiana Onyshchenko. W ostatniej tercji Polacy postawiły wszystko na jedną kartę. Długo nie potrafiły znaleźć drogi do bramki Brytyjek. Kluczowa akcja miała miejsce w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Na 21 sekund przed końcem do siatki trafiła Oliwia Tomczok i doprowadziła do dogrywki. W niej bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła Wiktoria Dziwok. Choć Polki przegrywały już 0:2, to jednak odwróciły losy meczu i po dogrywce wygrały 3:2.

Polska – Wielka Brytania 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, d. 1:0)

Dzień przerwy i starcie z Włoszkami

Teraz przed biało-czerwonymi dzień przerwy na regenerację. Do gry powrócą w środę 3 kwietnia. Wówczas o godzinie 15:00 zmierzą się z Włoszkami. Drużyna ta rozpoczęła turniej na Łotwie od porażki 0:1 z Brytyjkami. Spodziewamy się kolejnego wyrównanego pojedynku, w którym o zwycięstwie mogą decydować niuanse. Jeżeli Polki wygrają, to mogą zachować szansę na awans do dywizji IA. Porażka może skomplikować ich sytuację w kontekście walko o utrzymanie w dywizji IB.