Awansu nie ma. Wpadka Polaków na zakończenie turnieju w Sosnowcu

Strona głównaHokej na lodzieAwansu nie ma. Wpadka Polaków na zakończenie turnieju w Sosnowcu

To nie był udany turniej dla Polaków. Biało-czerwoni w Sosnowcu chcieli walczyć o awans do kolejnej fazy kwalifikacji do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Szansę stracili już w drugim meczu po porażce z Ukrainą. Na zakończenie turnieju sensacyjnie przegrali po dogrywce z Koreą Południową, którą nie tak dawno w meczu towarzyskim pokonali aż 6:0. Podopieczni trenera Róberta Kalábera zajęli dopiero trzecie miejsce w grupie.

Sensacyjna porażka z Azjatami

Do meczu z Koreą Południową Polacy przystępowali w nie najlepszym humorze. Było to związane z tym, że wcześniej Ukraińcy pokonali Estończyków. Biało-czerwoni stracili szansę na awans do kolejnej fazy kwalifikacji do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, ponieważ w piątek przegrali po karnych z Ukrainą. Na zakończenie turnieju w Sosnowcu mierzyliśmy się z Koreą Południową. Podopieczni trenera Róberta Kalábera byli zdecydowanymi faworytami. Kilka dni wcześniej pokonali tego rywala 6:0 w meczu towarzyskim

Pierwsza tercja zakończyła się bezbramkowym remisem. Druga długo zanosiła się na powtórzenie tego wyniku. Nieoczekiwanie w 36. minucie meczu do siatki trafił Hong James i Koreańczycy wyszli na prowadzenie. Worek z bramkami otworzył się w trzeciej tercji. W 2,5 minuty oglądaliśmy trzy gole. Najpierw do wyrównania doprowadził Dominik Paś. Po chwili jednak rywale otrzymali rzut karny i skutecznością popisał się Hong James. Nie minęło pół minuty, a było 2:2. Bramkę zdobył Jakub Wanacki. Doszło do dogrywki. Obie drużyny grały 3 na 3. Niestety to rywale okazali się lepsi, a decydującego gola strzelił Son Hyeong-Cheol. Polska przegrała 2:3.

Polska – Korea Południowa 2:3 (0:0, 0:1, 2:1, d. 0:1)

Polacy przed startem w mistrzostwach świata elity

Niestety Polacy stracili szansę na awans na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2026 roku. Teraz przed nimi kolejne duże wyzwanie. Po ponad 20. latach wracają na mistrzostwa świata elity. Te w maju odbędą się w Czechach. Polacy swoje mecze będą rozgrywać w Ostrawie. Trafili do grupy A, gdzie zagrają jeszcze takie drużyny jak: Stany Zjednoczone, Niemcy, Szwecja, Słowacja, Łotwa, Francja i Kazachstan. Celem Polaków będzie walka o utrzymanie miejsca w elicie na kolejny sezon.