Dwa gole Lewandowskiego przeciwko AC Milan

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąDwa gole Lewandowskiego przeciwko AC Milan

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w meczu towarzyskim przeciwko AC Milan. Jego FC Barcelona zremisowała w regulaminowym czasie gry 2:2, po czym przegrała starcie w rzutach karnych. Polak grał do 78. minuty. Od początku okresu przygotowawczego Robert Lewandowski znajduje się w dobrej dyspozycji. To świetny prognostyk przed rozpoczęciem meczów o punkty.

Dublet Lewandowskiego w meczu z AC Milan

Czołowe drużyny w Europie przebywają na tournée w Stanach Zjednoczonych. To dla nich okazja do promocji swojej marki w USA oraz do solidnego zarobku. Nie od dziś wiadomo, że za występy za oceanem inkasują spore gaże. W nocy z 6 na 7 sierpnia doszło do ciekawego pojedynku FC Barcelony z AC Milan. To dwie legendarne marki. Oczy polskich kibiców zwrócone były przede wszystkim na Roberta Lewandowskiego, który spisał się bardzo dobrze. Polak był jednym z bohaterów tego widowiska i strzelił dwa gole. Niestety nie dało to zwycięstwa jego drużynie.

W spotkanie zdecydowanie lepiej weszli mediolańczycy, którzy już po kwadransie prowadzili 2:0 po golach Luki Jovicia i Christiana Pulisica. W 22. minucie kontaktową bramkę zdobył Robert Lewandowski. Polak wykorzystał dogranie Raphinhi i zdecydował się na strzał ze skraju pola karnego. Przymierzył precyzyjnie i było 1:2.

Po zmianie stron Lewandowski doprowadził do wyrównania. Tym razem asystował młody Pau Victor, a Polak z bliskiej odległości umieścił piłkę w pustej bramce.

Po 20. kolejnych minutach nasz reprezentant opuścił murawę. W regulaminowym czasie gry było 2:2, a rzuty karne lepiej wykonywali Włosi i to AC Milan cieszy się ze zwycięstwa.

Przed Barceloną jeszcze jeden mecz towarzyski

Za Robertem Lewandowskim i reprezentacją Polski nieudane mistrzostwa Europy w Niemczech. Wiele osób zastanawiało się nad tym, czy kapitan kadry będzie kontynuował karierę reprezentacyjną. Teraz potwierdza, że od początku sezonu jest w dobrej dyspozycji i z pewnością jest w stanie jeszcze wiele dać naszej drużynie narodowej. Przed nim i FC Barceloną jeszcze jeden mecz towarzyski, zanim rozpoczną się spotkania o punkty. Dokładnie 12 sierpnia w Barcelonie podejmą AS Monaco w meczu o trofeum Joana Gampera. Rozgrywki hiszpańskiej La Liga rozpoczną 17 sierpnia od wyjazdowego starcia z Valencią.