Dublet Lewandowskiego na otwarcie La Ligi. Valencia pokonana

Strona głównaPiłka nożnaPiłkarze za granicąDublet Lewandowskiego na otwarcie La Ligi. Valencia pokonana

Robert Lewandowski zanotował kapitalne wejście w sezon. Polak dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w wyjazdowym meczu z Valencią, dając swojej drużynie trzy punkty. FC Barcelona wygrała na 2:1 i od początku sezonu potwierdziła swoje aspiracje w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Choć Robert Lewandowski długimi momentami grał przeciętnie, to jednak w najważniejszych momentach pokazał klasę. Strzelił dwa gole i dał Barcelonie zwycięstwo.

Dwie bramki na otwarcie sezonu – świetny wynik Lewandowskiego

Z niecierpliwością czekaliśmy na otwarcie sezonu w wykonaniu Roberta Lewandowskiego w  FC Barcelonie. W okresie przygotowawczym dawał pozytywne sygnały, co widać było w meczu z AC Milan, w którym zdobył dwie bramki. Blaugrana rozpoczęła La Ligę od wyjazdowego meczu z Valencią CF na Estadio Mestalla. Mecz od początku był ciekawy. Tuż przed przerwą na prowadzenie wyszli gospodarze, gdy do siatki trafił Hugo Duro. Wydawało się, że wynikiem 1:0 zakończy się pierwsza połowa. W piątej minucie doliczonego czasu gry Robert Lewandowski świetnie zachował się w polu karnym i wykorzystał dogranie Lamine’a Yamala. Było 1:1

Tuż po zmianie stron Barcelona dostała rzut karny. W polu karnym faulowany był Brazylijczyk Raphinha. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Robert Lewandowski i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

FC Barcelona prowadziła na wyjeździe 2:1. Gospodarze do końca meczu szukali szansy do wyrównania, jednak obrona zespołu z Katalonii zdała egzamin. Skończyło się wyjazdowym zwycięstwem 2:1. Robert Lewandowski rozegrał pełne spotkanie i został bohaterem

Valencia CF – FC Barcelona 1:2 (1:1)

Lewandowski powalczy o koronę króla strzelców

Dla Roberta Lewandowskiego to kapitalne rozpoczęcie sezonu ligowego. Polak potwierdził, że chce włączyć się do walki o koronę króla strzelców i poprowadzić FC Barcelonę do mistrzostwa. Punkty zdobyte na Estadio Mestalla zawsze są cenne. Kolejny mecz Blaugrany w lidze już 24 sierpnia, gdy zespól ten u siebie zmierzy się z Athletikiem Bilbao. Dla Roberta Lewandowskiego to kolejna szansa na zdobycze bramkowe.