Jack Draper – Hubert Hurkacz 6:4, 6:4. Krótka przygoda w Tokio

Strona głównaTenisJack Draper – Hubert Hurkacz 6:4, 6:4. Krótka przygoda w Tokio

Hubert Hurkacz przegrał w dwóch setach z Jackiem Draperem z Wielkiej Brytanii i odpadł z II rundy turnieju Japan Open Tennis Championships rangi ATP 500 w Tokio. Niestety ponownie lepszy od Polaka okazał się Draper, który rok temu wyeliminował go z US Open. Hubert Hurkacz grał w Tokio jako turniejowa dwójka. Przedwcześnie pożegnał się z turniejem w Tokio.

Nieudany start w Tokio

Po US Open i porażce Huberta Hurkacza (8. ATP) z Jordanem Thompsonem (29. ATP) długo czekaliśmy na kolejny turniej z udziałem Polaka. Minął blisko miesiąc. Hurkacz zdecydował się na udział w turnieju Japan Open Tennis Championships rangi ATP 500 w Tokio. Tam grał jako turniejowa dwójka. Zmagania rozpoczął od trzysetowej batalii z Amerykaninem Marcosem Gironem (47. ATP). W drugiej rundzie poziom trudności wzrastał. Po drugiej stronie kortu stanął Brytyjczyk Jack Draper (20. ATP).

Nieoczekiwanie to właśnie Draper był faworytem bukmacherów. Mecz od początku był wyrównany. Pierwsze i jedyne przełamanie w premierowej odsłonie miało miejsce w piątym gemie. Niestety lepszy okazał się Draper. Chwilę później odskoczył na dwa gemy przewagi. Utrzymał to do końca seta i skończyło się 6:4. Hubert Hurkacz znalazł się w trudnym położeniu. Druga partia miała bardzo podobny przebieg. Ponownie to Brytyjczyk przełamał w piątym gemie, a po chwili odskoczyła na dwa gemy. Utrzymał to i wygrał 6:4. Po dwóch wyrównanych setach awansował do ćwierćfinału turnieju w Tokio. Polak może mówić o straconej szansy, ponieważ w ósmym gemie drugiego seta miał okazję do przełamania. Nie udało się. Stąd przedwczesne pożegnanie Huberta Hurkacza z Japan Open Tennis Championships.

Jack Draper – Hubert Hurkacz 6:4, 6:4

Kolejne plany startowe Huberta Hurkacza

Po zakończeniu turnieju w Tokio odbędą się zawody ATP 1000 w Szanghaju. Wydaje się, że na liście startowej do tego turnieju powinien pojawić się Hubert Hurkacz. W stawce będzie wiele punktów rankingowych. Po porażce w Tokio Polak powinien utrzymać ósme miejsce w rankingu ATP. Polak walczy też o przepustkę do turnieju ATP Finals dla ośmiu najlepszych graczy tego sezonu. Na razie zajmuje 13. miejsce w tym zestawieniu.