Kawa zbyt słaba dla Jabeur. Polka odpada z Wimbledonu

Strona głównaTenisWimbledonKawa zbyt słaba dla Jabeur. Polka odpada z Wimbledonu

Katarzyna Kawa odpadła z Wimbledonu po porażce z wiceliderką rankingu WTA Tunezyjką Ons Jabeur. W pierwszym secie Polka stanowiła równorzędną przeciwniczkę dla faworyzowanej rywalki, jednak w drugiej rundzie przegrała z urazem oraz dobrze dysponowaną rywalką. Ostatecznie po porażce 0:2 (4:6, 0:6) odpada z tegorocznego Wimbledonu. Może być zadowolona ze swojej postawy, ponieważ uległa jednej z najlepszych tenisistek ostatnich miesięcy na świecie.

Nerwowy początek i przegrana na finiszu pierwszego seta

Zdecydowaną faworytką spotkania drugiej rundy była Tunezyjka Ons Jabeur (2. WTA). Katarzyna Kawa (132. WTA) była skazywana na porażkę, a kurs na jej ewentualne zwycięstwo w zakładach bukmacherskich STS wynosił przed meczem 14.50. Inny wynik niż wygrana Jabeur byłby dotychczas największą sensacją w turnieju. Niestety nie było jej nawet blisko. Mecz rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami od przełamania na korzyść Tunezyjki. Chwilę później wygrała swoje podanie i wyszła na prowadzenie 2:0. Katarzyna Kawa znalazła się w trudnej sytuacji, jednak kolejne kilkanaście minut należało do niej. Polka wygrała trzy gemy z rzędu i obroniła stratę własnego podania. Kolejne gemy były bardzo wyrównane, a o losach pierwszego seta zadecydowała dziewiąta partia. Wówczas Jabeur ponownie przełamała, a chwilę później przypieczętowała zwycięstwo w secie 6:4.

Drugi set bez historii

Porażka w końcówce pierwszego seta podziałała negatywnie na Katarzynę Kawę. Plasująca się w drugiej setce światowego rankingu Polka bardzo szybko przegrała trzy pierwsze gemy drugiej partii i poprosiła o przerwę medyczną. Po kilku minutach powróciła do gry, jednak była bez szans z dobrze dysponowaną i rozpędzającą się z piłki na piłkę Jabeur. Ostatecznie Tunezyjka wygrała 9 gemów z rzędu i drugiego seta zakończyła wynikiem 6:0. Awansowała do trzeciej rundy, gdzie zmierzy się z Francuzką Diane Parry. Ons Jabeur to jedna z faworytek do wygrania w tegorocznym Wimbledonie. Katarzyna Kawa żegna się z turniejem z podniesionym czołem i z nadziejami na kolejne dobre występy w prestiżowych turniejach tenisowych.

Ons Jabeur (Tunezja, 3) – Katarzyna Kawa (Polska, Q) 6:4, 6:0