Polska w 1/8 finale MŚ darta po zaciętym boju z Amerykanami

Strona głównaDartPolska w 1/8 finale MŚ darta po zaciętym boju z Amerykanami

Kapitalne widowisko stoczyli polscy darterzy. Reprezentanci Polski Krzysztof Ratajski i Sebastian Białecki w dramatycznych okolicznościach pokonali 5:4 Amerykanów i awansowali do 1/8 finału Mistrzostw Świata par we Frankfurcie. W zespole rywali zagrali Danny Baggish i Jules van Donghen. Najlepsze duety świata rywalizują już po raz 12. w historii, a tytułu sprzed roku bronią Szkoci. Polacy w kolejnej rundzie zagrają z faworyzowanymi Belgami, którzy bez problemów pokonali Japończyków. 

Lepszy start Amerykanów

Piątkowe spotkanie we Frankfurcie lepiej rozpoczęli Amerykanie. Prowadzili przez większość pierwszego lega, jednak ostatecznie kapitalny finisz 18-letniego Sebastiana Białeckiego pozwolił Polakom wyjść na prowadzenie 1:0. Po drugim legu zrobiło się 1:1, gdy okazji na skończenie nie wykorzystał Krzysztof Ratajski. Napędziło to naszych przeciwników, którzy chwilę później wyszli na prowadzenie 2:1. Wtedy nastąpiło małe przełamanie Ratajskiego, który zwiększył skuteczność rzutów i doprowadził do remisu 2:2. 

Druga część meczu zapowiadała się równie emocjonująco. Obie drużyny zdobywały sety na przemian, jednak z przewagą Amerykanów. Wyszli oni na prowadzenie 4:3 i byli o krok od wyeliminowania Polaków. W dramatycznych okolicznościach biało-czerwoni doprowadzili jednak do remisu 4:4. Doszło do decydującej partii. Tu maksem popisał się młody Sebastian Białecki, a spotkanie rzutem double 20 zakończył Krzysztof Ratajski. Tym samym Polacy awansowali do 1/8 finału Mistrzostw Świata. 

Z faworyzowaną Belgią o ćwierćfinał 

W kolejnej rundzie Polacy zmierzą się o ćwierćfinał z faworyzowaną Belgią. Spotkanie odbędzie się w sobotę 18 czerwca około 20:00. Stawką będzie awans do najlepszej ósemki turnieju, a nasi zawodnicy będą walczyli z parą Dimitri Van den Bergh i Kim Huybrechts. Jest ona rozstawiona z numerem 4. Belgowie będą zdecydowanymi faworytami starcia z Polakami, jednak ci udowodnili, że mogą postawić się nawet najlepszym parom na świecie. W pierwszej rundzie obyło się bez niespodzianek i do kolejnej awansowały wszystkie rozstawione zespoły.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Aleksandra Mirosław: 2024? To będzie najlepszy lub najgorszy rok w życiu

Złoty medal z Mistrzostw Europejskich w Monachium to już historia. Aleksandra Mirosław, rekordzistka świata we wspinaczce na czas, naładowała baterie i rozpoczyna przygotowania do...