STS KOD PROMOCYJNY

Polscy hokeiści powalczą o awans do dywizji IB. Rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Tychach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaHokej na lodziePolscy hokeiści powalczą o awans do dywizji IB. Rozpoczynają się Mistrzostwa Świata...

We wtorek 26 kwietnia w Tychach rozpocznie się prawdziwe święto hokeja na lodzie. Reprezentanci Polski przed własną publicznością wezmą udział w Mistrzostwach Świata dywizji IB w hokeju na lodzie. Rozgrywki odbywać się będą na Stadionie Zimowym w Tychach, a Polacy należą do grona faworytów do końcowego triumfu. Stawką rywalizacji będzie awans do dywizji IA, która stanowi bezpośrednie zaplecze hokejowej elity. Oprócz Polaków w turnieju udział wezmą także: Estonia, Serbia, Ukraina i Japonia. 

Turniej rozgrywany w systemie ligowym 

Na kilka tygodni przed rozpoczęciem turnieju doszło do małych zmian w systemie jego rozgrywania. Jest to spowodowane wykluczeniem z międzynarodowej rywalizacji zespołów Rosji i Białorusi, co związane jest z sankcjami nałożonymi po agresji zbrojnej na Ukrainę. Konsekwencją tego było przesunięcie poszczególnych drużyn między dywizjami bez gry i zmniejszenie liczby zespołów, które wezmą udział w turnieju w Tychach. Ostatecznie na starcie pojawi się 5 zespołów, a każdy z nich zagra w systemie ligowym każdy z każdym. Na koniec najlepsza drużyna w tabeli zostanie mistrzem świata dywizji IB i awansuje do wyższej dywizji. 

Polacy faworytami 

Reprezentanci Polski są faworytami turnieju po tym, jak automatycznie awans wyżej wywalczyli Austriacy. Dodatkowym atutem biało-czerwonych będzie gra przed własną publicznością, która w Tychach powinna pojawić się bardzo licznie. W końcu na Śląsku kochają hokej, a czołowe drużyny w Polsce pochodzą m.in. z tego regionu. Kluczowe w walce o awans powinno być dobre rozpoczęcie mistrzostw świata i zwycięstwo w rywalizacji z Estonią. Jeżeli Polacy złapią wiatr w żagle, to powinni powalczyć z pozostałymi rywalami i wywalczyć upragniony awans. 

Dokładny terminarz

Mistrzostwa Świata otworzy mecz Serbii z Japonią we wtorek o 16:30. Tego samego dnia o 20:00 Polacy podejmą Estonię. Poniżej szczegółowy terminarz. 

26.04

16:30    Serbia – Japonia

20:00    Polska – Estonia

27.04

16:30    Ukraina – Serbia

28.04

16:30    Japonia – Estonia

20:00    Ukraina – Polska

29.04

20:00    Serbia – Polska

30.04

16:30    Japonia – Ukraina

20:00    Estonia – Serbia

01.05

16:30    Polska – Japonia

20:00    Estonia – Ukraina

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...