Polscy hokeiści powalczą o awans do dywizji IB. Rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Tychach

Strona głównaHokej na lodziePolscy hokeiści powalczą o awans do dywizji IB. Rozpoczynają się Mistrzostwa Świata...

We wtorek 26 kwietnia w Tychach rozpocznie się prawdziwe święto hokeja na lodzie. Reprezentanci Polski przed własną publicznością wezmą udział w Mistrzostwach Świata dywizji IB w hokeju na lodzie. Rozgrywki odbywać się będą na Stadionie Zimowym w Tychach, a Polacy należą do grona faworytów do końcowego triumfu. Stawką rywalizacji będzie awans do dywizji IA, która stanowi bezpośrednie zaplecze hokejowej elity. Oprócz Polaków w turnieju udział wezmą także: Estonia, Serbia, Ukraina i Japonia. 

Turniej rozgrywany w systemie ligowym 

Na kilka tygodni przed rozpoczęciem turnieju doszło do małych zmian w systemie jego rozgrywania. Jest to spowodowane wykluczeniem z międzynarodowej rywalizacji zespołów Rosji i Białorusi, co związane jest z sankcjami nałożonymi po agresji zbrojnej na Ukrainę. Konsekwencją tego było przesunięcie poszczególnych drużyn między dywizjami bez gry i zmniejszenie liczby zespołów, które wezmą udział w turnieju w Tychach. Ostatecznie na starcie pojawi się 5 zespołów, a każdy z nich zagra w systemie ligowym każdy z każdym. Na koniec najlepsza drużyna w tabeli zostanie mistrzem świata dywizji IB i awansuje do wyższej dywizji. 

Polacy faworytami 

Reprezentanci Polski są faworytami turnieju po tym, jak automatycznie awans wyżej wywalczyli Austriacy. Dodatkowym atutem biało-czerwonych będzie gra przed własną publicznością, która w Tychach powinna pojawić się bardzo licznie. W końcu na Śląsku kochają hokej, a czołowe drużyny w Polsce pochodzą m.in. z tego regionu. Kluczowe w walce o awans powinno być dobre rozpoczęcie mistrzostw świata i zwycięstwo w rywalizacji z Estonią. Jeżeli Polacy złapią wiatr w żagle, to powinni powalczyć z pozostałymi rywalami i wywalczyć upragniony awans. 

Dokładny terminarz

Mistrzostwa Świata otworzy mecz Serbii z Japonią we wtorek o 16:30. Tego samego dnia o 20:00 Polacy podejmą Estonię. Poniżej szczegółowy terminarz. 

26.04

16:30    Serbia – Japonia

20:00    Polska – Estonia

27.04

16:30    Ukraina – Serbia

28.04

16:30    Japonia – Estonia

20:00    Ukraina – Polska

29.04

20:00    Serbia – Polska

30.04

16:30    Japonia – Ukraina

20:00    Estonia – Serbia

01.05

16:30    Polska – Japonia

20:00    Estonia – Ukraina

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...

Napastnicy – analiza reprezentacji Polski. Kto w parze z Lewandowskim?

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i zdecydowanie najlepszy napastnik w reprezentacji Polski. Pozycja kapitana kadry i najlepszego strzelca reprezentacji w...