STS KOD PROMOCYJNY

Półfinały Polskiej Hokej Ligi wciąż bez rozstrzygnięcia. Kto zagra w wielkim finale?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaHokej na lodziePółfinały Polskiej Hokej Ligi wciąż bez rozstrzygnięcia. Kto zagra w wielkim finale?

Za nami kolejne mecze półfinałów Polskiej Hokej Ligi. Wciąż nie poznaliśmy ani jednego finalisty tegorocznych rozgrywek. Blisko zapewnienia sobie awansu z tylko jedną porażką byli hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim, jednak przed własną publicznością po karnych nieoczekiwanie ulegli GKS-owi Jastrzębie. W drugiej półfinałowej parze GKS Katowice wygrał u siebie 2:1 z GKS-em Tychy, po czym przegrał po rzutach karnych 2:3 na wyjeździe i o wszystkim zadecyduje siódmy mecz. Kto zagra w wielkim finale?

Unia Oświęcim przed szansą na zapewnienie sobie awansu

Niezwykle interesująco zapowiada się szóste starcie pierwszego półfinału, w którym Unia Oświęcim zagra na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie. Jeżeli goście wygrają, to przypieczętują we wtorek 29 marca swój awans do wielkiego finału Polskiej Hokej Ligi. W przypadku zwycięstwa gospodarzy, do wyłonienia finalisty potrzebny będzie siódmy mecz. Najbliższe spotkanie rozpocznie się we wtorek o godzinie 18:00 na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju. W rywalizacji do czterech zwycięstw Unia Oświęcim prowadzi 3:2, mimo że było już 3:0. Kolejne zwycięstwo GKS-u byłoby znakomitym powrotem do rywalizacji. Póki co wszystkie pojedynki były niezwykle emocjonujące, dlatego żadnego scenariusza nie można wykluczyć. 

GKS Katowice – GKS Tychy w środę o awans

Decydujący pojedynek drugiego półfinału odbędzie się w środę 30 marca. Faworytami meczu wydają się być gospodarze, jednak póki co w rywalizacji jest 3:3. W związku z tym do wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie decydujący siódmy pojedynek. Mecz ten rozpocznie się w środę o 18:30 i odbędzie się na lodowisku w Katowicach. Historia tego półfinału jest niezwykle pasjonująca. Rozpoczęło się od prowadzenia hokeistów z Katowic, jednak po kolejnych dwóch meczach było 2:1 dla Tyszan. Kolejne dwa starcia wygrali Katowiczanie, ale ostatecznie hokeiści z Tychów zdołali wyrównać stan rywalizacji. Przed decydującym starciem nic nie jest wiadome, dlatego zapowiada się naprawdę ciekawe widowisko. 

Rywalizacja w wielkim finale rozpocznie się 3 kwietnia. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...