Polki przegrały z Łotyszkami i spadły do dywizji IIA mistrzostw świata

Strona głównaHokej na lodziePolki przegrały z Łotyszkami i spadły do dywizji IIA mistrzostw świata

Reprezentantki Polski w hokeju na lodzie przegrały aż 0:6 z Łotyszkami w swoim czwartym meczu mistrzostw świata dywizji IB. Porażka sprawia, że Polki na kolejkę przed zakończeniem turnieju straciły szansę na utrzymanie. W sobotę rozegrają ostatni mecz ze Słowaczkami. Bez względu na jego wynik zajmą ostatnie miejsce w tabeli turnieju w Rydze. Oznacza to, że już teraz są pewne spadku do dywizji IIA.

Nieudany start Polek w mistrzostwach świata

Za Polkami nieudany start w mistrzostwach świata dywizji IB w hokeju na lodzie. Podopieczne trenera Joeya Butkevicha właśnie przegrały swój trzeci mecz i straciły jakiekolwiek szanse na utrzymanie w tej dywizji na kolejny sezon. Wydaje się, że decydująca była porażka 1:4 ze Słowenkami na otwarcie zmagań w Rydze. Później przyszło zwycięstwo po dogrywce 3:2 z Brytyjkami i nadzieje odżyły. Niestety sytuację mocno skomplikowała porażka 1:2 z Włoszkami w trzeciej kolejce. Meczem o wszystko dla Polek był piątkowy pojedynek z Łotyszkami.

Niestety zawodniczki prowadzone przez trenera Joeya Butkevicha od początku wyraźnie odstawały od swoich rywalek. Po pierwszej tercji było 0:1. Z każdą kolejną minutą przewaga Łotyszek rosła. Po dwóch tercjach było juz 0:3. Ostatni fragment gry to już wyraźna dominacja gospodyń. Trzecią tercję wygrały 3:0, a cały mecz 6:0. Biało-czerwone zakończyły spotkanie bez honorowego trafienia. Wysoka porażka sprawia, że reprezentantki Polski ostatni mecz ze Słowaczkami zagrają już tylko o honor. Bez względu na jego wynik żegnają się z dywizją IB mistrzostw świata w hokeju na lodzie

Polska – Łotwa 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Spotkanie ze Słowaczkami na zakończenie turnieju

Przed Polkami ostatni mecz na mistrzostwach świata dywizji IB w Rydze. Podopieczne trenera Joeya Butkevicha w sobotę 6 czerwca zagrają ze Słowaczkami. Zdecydowanymi faworytkami do zwycięstwa są rywalki, które po czterech kolejkach mają na koncie 9 punktów. Zwycięstwo z Polkami da im bezpośredni awans do dywizji IA. W spotkaniu o honor biało-czerwone czeka niezwykle trudne zadanie. Początek meczu zaplanowano 15:00.