Bolesna porażka Polek na mistrzostwach świata. Czeka je walka o utrzymanie

Strona głównaHokej na lodzieBolesna porażka Polek na mistrzostwach świata. Czeka je walka o utrzymanie

Polskie hokeistki przegrały 1:2 z Włoszkami w swoim trzecim meczu na mistrzostwach świata dywizji IB. Porażka biało-czerwonych oznacza, że czeka je trudna walka o utrzymanie w tej dywizji po tym, jak na otwarcie nieoczekiwanie wyraźnie przegrały ze Słowenkami. W spotkaniu z Włoszkami podopieczne trenera Joeya Butkevicha nie były faworytkami. Kolejny mecz na turnieju zagrają w piątek, gdy zmierzą się z gospodyniami z Łotwy.

Porażka z Włoszkami po walce

Do środowego meczu oba zespołu podchodziły w średnich nastrojach. Polki do tej pory przegrały ze Słowenkami i po dogrywce pokonały Brytyjki. Jeszcze gorzej wyglądała sytuacja Włoszek, które zanotowały dwie porażki. Spotkanie w Rydze rozpoczęło się doskonale dla biało-czerwonych. Już w piątej minucie wyszły na prowadzenie. Krążek do włoskiej bramki wpakowała Tetiana Onyshchenko. Niestety Polki krótko cieszyły się z dobrego wyniku. Kilka minut później rywalki wykorzystały grę w przewadze i na listę strzelczyń wpisała się Samantha Gius.

Druga tercja to absolutna dominacja Włoszek. Oddały aż 17 celnych strzałów na polską bramkę przy zaledwie sześciu próbach biało-czerwonych. Bramek jednak nie było, dzięki czemu przed trzecią tercją na tablicy wyników było 1:1. Niestety w ostatniej odsłonie Włoszki kontynuowały dobrą grę. W 48. minucie bramkę na wagę zwycięstwa za trzy punkty zdobyła Greta Niccolai. Polki nie były w stanie odpowiedzieć i doznały drugiej porażki na turnieju w Rydze.

Polska – Włochy 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Polki czeka skomplikowana walka o utrzymanie

Niestety porażka mocno komplikuje sytuację Polek w kontekście walki o utrzymanie w dywizji IB na kolejny sezon. Po trzech kolejkach mają na koncie dwa punkty i zajmują ostatnie miejsce. Do końca pozostały im już tylko mecze z Łotyszkami i Słowaczkami. Te pierwsza to gospodynie tegorocznych mistrzostw świata, które mogą liczyć na doping swoich kibiców. Słowaczki to główne faworytki do awansu do dywizji IB, które w trzech pierwszych kolejkach zgromadziły komplet punktów i mają bilans bramkowy 18:2. Przed Polkami arcytrudne zadanie i pozostanie w dywizji IB na kolejny sezon będzie ich wielkim sukcesem