STS KOD PROMOCYJNY

Superpuchar Polski w hokeju na lodzie dla GKS Tychy. Wielkie emocje w meczu o trofeum

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaHokej na lodzieSuperpuchar Polski w hokeju na lodzie dla GKS Tychy. Wielkie emocje w...

Hokeiści GKS-u Tychy wywalczyli Superpuchar Polski. Po emocjonującym starciu pokonali 4:3 GKS Katowice. Decydująca bramka padła na niespełna 1,5 minuty przed zakończeniem meczu, gdy wiele wskazywało na dogrywkę. Mecz rozegrano na Stadionie Zimowym w Sosnowcu. Tyszanie przełamali złą passę ośmiu przegranych z rzędu spotkań z GKS-em Katowice i sięgnęli po pierwsze trofeum w tym sezonie. Jednocześnie to czwarty Superpuchar w ich historii. 

Wielkie emocje w pojedynku o Superpuchar

Spodziewaliśmy się wyrównanego starcia na Stadionie Zimowym w Sosnowcu i tak też było. Obie drużyny były aktywne, grały uważnie i zależało im na zdobyciu Superpucharu. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Tyszanie, gdy do siatki trafił Bartłomiej Jeziorski, który wykorzystał dobre dogranie od Alana Łyszczarczyka. Jeszcze przed końcem pierwszej tercji było 1:1. W końcówce katowiczanie wykorzystali grę w liczebnej przewadze i krążek do bramki skierował Bartosz Fraszko

W drugiej tercji Katowiczanie poszli za ciosem i już w 24. minucie prowadzili 2:1. Tym razem do siatki trafił Joona Monto. Podopieczni Pekki Tirkkonena nie składali broni. Stracona bramka korzystnie podziałała na tyszan, którzy w krótkim czasie zdobyli dwie bramki. Najpierw Wiktor Turkin wykorzystał rzut karny, a w 33. minucie na 3:2 trafił Roman Rác. Później powtórzyła się sytuacja z pierwszej tercji i w samej końcówce do wyrównania doprowadził Mateusz Michalski. 

Trzecia tercja to kontynuacja wyrównanej gry. Hokeiści GKS-u Katowice nie wykorzystali jednak trzech kar z rzędu dla swoich rywali. Tyszanie się obronili, choć nie było łatwo. Drużyna Jacka Płachty napierała, jednak doskonale w bramce GKS-u Tychy spisywał się Tomáš Fučík. Wydawało się, że dojdzie do dogrywki. Decydująca akcja tego meczu miała miejsce na niespełna 1,5 minuty przed końcem. Christian Mroczkowski asystował, a bramkę na wagę trofeum dla GKS-u Tychy zdobył Bartosz Ciura. Katowiczanom zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu i to Tyszanie cieszą się z pierwszego trofeum w tym sezonie. 

GKS Katowice – GKS Tychy 3:4 (1:1, 2:2, 0:1)

Czwarty Superpuchar w historii

Dla GKS-u Tychy to czwarty Superpuchar w historii. Wcześniej po trofeum sięgali w latach 2015, 2018 i 2019. Na Stadionie Zimowym w Sosnowcu tyszanie przełamali złą passę w meczach przeciwko GKS Katowice. Przegrali z tym rywalem osiem kolejnych spotkań, jednak tym razem to oni byli górą i wznieśli w górę puchar. Faworytami tego meczu byli katowiczanie, którzy doskonale rozpoczęli ten sezon i z wyraźną przewagą i kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli Tauron Hokej Ligi. GKS Tychy zajmuje obecnie piąte miejsce. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...