Aleksandra Kałucka zdobyła Puchar Świata we wspinaczce na czas!

Strona głównaInneAleksandra Kałucka zdobyła Puchar Świata we wspinaczce na czas!

Ogromny sportowy sukces odniosła Aleksandra Kałucka. Reprezentantka Polski zdobyła Puchar Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji speed. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu zapewniła sobie już po przedostatnich zawodach Pucharu Świata rozgrywanych w Dżakarcie. Tam zajęła trzecie miejsce. W tych samych zawodach na drugim miejscu uplasowała się Natalia Kałucka, która w pojedynku o złoto przegrała z dobrze dysponowaną Lijuan Deng z Chin. 

Wielki sukces Aleksandry Kałuckiej

Za Aleksandrą Kałucką zdecydowanie najlepszy sezon w karierze. Reprezentantka Polski we wspinaczce sportowej w indonezyjskiej Dżakarcie już po raz szósty w tym sezonie stanęła na podium. Tym razem było to najniższy jego stopień, jednak nie przeszkodziło to Polce w zdobyciu Pucharu Świata w tej konkurencji. Do końca zmagań pozostały jeszcze jedne zawody, a Aleksandra Kałucka prowadzi w generalce już z przewagą 730 punktów nad drugą Emmą Hunt z Wielkiej Brytanii. W Dżakarcie zwyciężczyni Pucharu Świata w pojedynku o brąz pokonała Chinkę Di Ni. 

W wielkim finale oglądaliśmy Natalię Kałucką, czyli siostrę Aleksandry. Ta również w Dżakarcie spisywała się znakomicie i ostatecznie zajęła drugie miejsce, co jest jej trzecim podium tegorocznego Pucharu Świata. Niestety w pojedynku o złoto Natalia Kałucka musiała uznać wyższość Chinki Lijuan Deng. W zawodach pań oglądaliśmy jeszcze Patrycję Chudziak (18. miejsce) oraz Annę Brożek (37.). Wśród panów 22. miejsce zajął Marcin Dzieński. 

Polska wspinaczką kobiet stoi!

Konkurencja speed climbingu to prawdziwa dominacja Polek. Warto wspomnieć o tym, że sezon już zakończyła rekordzistka i mistrzyni świata Aleksandra Mirosław, która zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zwyciężczynią cyklu na jedne zawody przed końcem została Aleksandra Kałucka. Już teraz miejsca na podium pewna jest też Natalia Kałucka, która ma 3820 punktów i traci 130 do drugiej Emmy Hunt. Patrycja Chudziak sklasyfikowana jest na ósmym miejscu w klasyfikacji Pucharu Świata. Polki w sierpniu genialnie zaprezentowały się też podczas Mistrzostw Europejskich w Monachium, gdy zajęły wszystkie cztery pierwsze miejsce.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...

Trudny mecz Łomży Industria Kielce i ważne zwycięstwo w Norwegii

Piłkarze ręczni Łomży Industria Kielce stoczyli niezwykle ciężki mecz w Norwegii z tamtejszym Elverum Handball. Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali 27:26 i zdobyli dwa ważne...