Trzecie miejsce polskiej drużyny gimnastyczek w Sofii

Strona głównaInneTrzecie miejsce polskiej drużyny gimnastyczek w Sofii

Polskie gimnastyczki kontynuują dobrą passę w Pucharze Świata. W ten weekend zajęły trzecie miejsce w zawodach rozgrywanych w Sofii w Bułgarii. Polki znakomicie spisały się w układzie z trzema wstążkami i dwiema piłkami. Na podium stanęły: Marija Bałakina, Madoka Przybylska, Małgorzata Roszatycka, Magdalena Szewczuk i Julia Wojciechowska. Ponadto w dwóch finałach znalazła się 15-letnia Liliana Lewińska, jednak tym razem nie udało jej się stanąć na podium.

Brązowy medal gimnastyczek w Sofii

Trzy tygodnie temu polskie gimnastyczki po raz drugi w historii wywalczyły złoty medal zawodów Pucharu Świata. Miało to miejsce w Atenach, gdzie biało-czerwone triumfowały w układzie z trzema wstążkami i dwoma piłkami. Teraz w bułgarskiej Sofii znów liczyły się w walce o czołowe lokaty w tej konkurencji. W Bułgarii Polki wystąpiły w składzie: Marija Bałakina, Madoka Przybylska, Małgorzata Roszatycka, Magdalena Szewczuk i Julia Wojciechowska.

Od początku spisywały się bardzo dobrze. W układzie z obręczami i piłkami wywalczyły w kwalifikacjach 31.250 punktu, co dało im trzecie miejsce. W niedzielę w finale poszły za ciosem. Spisały się jeszcze lepiej i zdobyły 31.900 punktu. Dzięki temu utrzymały miejsce na podium i zakończyły zawody w Sofii z brązowymi medalami

Jak poszło pozostałym Polkom?

Dobrą dyspozycję z początku sezonu udowodniła również 15-letnia Liliana Lewińska. W Sofii znalazła się w dwóch finałach. Zajęła kolejno piąte miejsce we wstążce i szóste w maczugach. Przed trzema tygodniami w Atenach młoda gimnastyczka zajęła trzecie miejsce w układzie z obręczą i wywalczyła pierwszy w historii indywidualny medal Pucharu Świata dla polskiej gimnastyki artystycznej

W Sofii biało-czerwone startowały jeszcze w układzie z pięcioma obręczami, gdzie zajęły piąte miejsce w eliminacjach. W olimpijskiej konkurencji wieloboju Polki finiszowały na szóstym miejscu z wynikiem 65.100. Dobre występy w ostatnich tygodniach rozbudzają apetyty kibiców. Z pewnością same zawodniczki także liczą na udany start na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.