STS KOD PROMOCYJNY

Dominacja Hubala Białystok w Pucharze Polski w badmintonie. Złoto wśród kobiet i mężczyzn

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneDominacja Hubala Białystok w Pucharze Polski w badmintonie. Złoto wśród kobiet i...

Zespół Hubal Białystok zdominował finały Pucharu Polski 2022 w Badmintonie. Zawodnicy ze stolicy województwa podlaskiego wygrali zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. Finałowe zmagania rozgrywano w ostatnich dniach w Centrum Przygotowań Kadry Narodowej LAVO w Józefosławiu. Zawody stały na wysokim poziomie i nie zabrakło w nich najlepszych w Polsce zawodników badmintona. 

Pewna droga po złoto 

Męska drużyna Hubala Białystok bardzo pewnie szła po złoto. Od początku turnieju zespół ten wyglądał bardzo dobrze i bez większych problemów pokonywał kolejne przeszkody na swojej drodze. W drużynie zdobywców Pucharu Polski 2022 zagrali: Adrian Dziółko, Andrzej Niczyporuk, Paweł Śmiłowski, Wojciech Szkudlarczyk i Lucas Corvee. W wielkim finale drużyna UKS Hubal Białystok zmierzyła się z ABRM Warszawa. Mecz rozgrywano do trzech wygranych meczów i zakończył się wynikiem 3:0 dla białostoczan. Swoje spotkania wygrali debliści: Paweł Śmiłowski i Lucas Corvee oraz Adrian Dziółko i Wojciech Szkudlarczuk, a także w singlu Lucas Corvee. 

W zespole srebrnych medalistów oglądaliśmy m.in. Wiktora Treckiego i Miłosza Bochata. Trzecie miejsce i brązowy medal Pucharu Polski 2022 w rywalizacji mężczyzn zdobyła drużyna SKB LITPOL-MALOW Suwałki, która w małym finale pokonała 3:2 AZS AGH Kraków. 

Wśród kobiet też bezkonkurencyjni 

Wśród kobiet zespół UKS Hubal Białystok również sięgnął po Puchar Polski 2022. W wielkim finale zawodniczki z Podlasia pokonały 3:1 AZS UM Łódź. W zespole mistrzyń występowały: Wiktoria Dąbczyńska, Mariia Stoliarenko, Weronika Górniak i Agnieszka Wojtkowska. Drugie miejsce i srebrne medale wywalczyły: Arina Marushchak, Magdalena Okupniak, Anna Duda, Kornelia Marczak i Dominika Cygan. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna ABRM Warszawa, która w małym finale pokonała 3:2 OSSM-SMS Białystok. Niewiele zabrakło, a wśród pań na podium oglądalibyśmy dwa zespoły z Białegostoku. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...