Dominacja Hubala Białystok w Pucharze Polski w badmintonie. Złoto wśród kobiet i mężczyzn

Strona głównaInneDominacja Hubala Białystok w Pucharze Polski w badmintonie. Złoto wśród kobiet i...

Zespół Hubal Białystok zdominował finały Pucharu Polski 2022 w Badmintonie. Zawodnicy ze stolicy województwa podlaskiego wygrali zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. Finałowe zmagania rozgrywano w ostatnich dniach w Centrum Przygotowań Kadry Narodowej LAVO w Józefosławiu. Zawody stały na wysokim poziomie i nie zabrakło w nich najlepszych w Polsce zawodników badmintona. 

Pewna droga po złoto 

Męska drużyna Hubala Białystok bardzo pewnie szła po złoto. Od początku turnieju zespół ten wyglądał bardzo dobrze i bez większych problemów pokonywał kolejne przeszkody na swojej drodze. W drużynie zdobywców Pucharu Polski 2022 zagrali: Adrian Dziółko, Andrzej Niczyporuk, Paweł Śmiłowski, Wojciech Szkudlarczyk i Lucas Corvee. W wielkim finale drużyna UKS Hubal Białystok zmierzyła się z ABRM Warszawa. Mecz rozgrywano do trzech wygranych meczów i zakończył się wynikiem 3:0 dla białostoczan. Swoje spotkania wygrali debliści: Paweł Śmiłowski i Lucas Corvee oraz Adrian Dziółko i Wojciech Szkudlarczuk, a także w singlu Lucas Corvee. 

W zespole srebrnych medalistów oglądaliśmy m.in. Wiktora Treckiego i Miłosza Bochata. Trzecie miejsce i brązowy medal Pucharu Polski 2022 w rywalizacji mężczyzn zdobyła drużyna SKB LITPOL-MALOW Suwałki, która w małym finale pokonała 3:2 AZS AGH Kraków. 

Wśród kobiet też bezkonkurencyjni 

Wśród kobiet zespół UKS Hubal Białystok również sięgnął po Puchar Polski 2022. W wielkim finale zawodniczki z Podlasia pokonały 3:1 AZS UM Łódź. W zespole mistrzyń występowały: Wiktoria Dąbczyńska, Mariia Stoliarenko, Weronika Górniak i Agnieszka Wojtkowska. Drugie miejsce i srebrne medale wywalczyły: Arina Marushchak, Magdalena Okupniak, Anna Duda, Kornelia Marczak i Dominika Cygan. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna ABRM Warszawa, która w małym finale pokonała 3:2 OSSM-SMS Białystok. Niewiele zabrakło, a wśród pań na podium oglądalibyśmy dwa zespoły z Białegostoku. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Magda Linette w ćwierćfinale Australian Open 2023. Szykuje się spory awans w rankingu WTA!

Magda Linette wyśmienicie radzi sobie w tegorocznej edycji Australian Open. Polka awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju i już niedługo zagra z Czeszką Karoliną Pliskovą....

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Rok 2022 jeszcze nie dobiegł końca, a kibice tenisa już są spragnieni kolejnych turniejów i możliwości oglądania liderki światowego rankingu WTA na korcie. Jak...