Dwa medale polskich kajakarzy w niedzielę w Szeged

Strona głównaInneDwa medale polskich kajakarzy w niedzielę w Szeged

Niedzielne zmagania Pucharu Świata w węgierskim Szeged przyniosły dwa kolejne medale polskich kajakarzy. Indywidualnie drugie miejsce w konkurencji K1 na 200 metrów zajął Jakub Stepun. Na drugim miejscu swoje zmagania zakończyli również kanadyjkarze Kacper Sieradzan i Adrian Kłos na dystansie 1000 metrów. To kolejne dobre starty biało-czerwonych, którzy z węgierskiego Szeged wrócą łącznie z ośmioma medalami, tym jednym złotem.

Jakub Stepun drugi na 200 metrów

W niedziele przedpołudnie ze znakomitej strony pokazał się Jakub Stepun. Nasz kajakarz startował w konkurencji K1 na 200 metrów, gdzie pewnie awansował do finału. W nim stoczył zacięty bój o zwycięstwo z Litwinem Ignasem Navakauskasem. Ostatecznie Polak przegrał o 0,26 sekundy, co dało mu drugie miejsce i srebrny medal. Jakubowi Stepunowi udało się odeprzeć ataki kolejnych zawodników. Zaledwie 0,16 sekundy za nim finiszował Portugalczyk Messias Baptista, który wywalczył brązowy medal.

Srebro duetu kanadyjkarzy: Kacper Sieradzan i Adrian Kłos

Również ze srebrnego medalu w niedzielę cieszyli się polscy kanadyjkarze Kacper Sieradzan i Adrian Kłos. Duet ten startował na dystansie 1000 metrów. Polacy dość szybko odpadli z walki o złoto, ponieważ poza konkurencją tego dnia okazali się być Włosi Gabriele Casadei i Carlo Tacchini. W Szeged czuli się znakomicie i wygrali z przewagą ponad pięciu sekund nad kolejnymi osadami. Biało-czerwoni do końca walczyli o srebrny medal. Odparli ataki Brazylijczyków i cieszą się z drugiego miejsca. Na trzecim miejscu podium stanęli Gabriel Assuncao Nascimento i Mateus Nunes Bastos dos Santos, którzy do Polaków stracili 0,83 sekundy.

Polacy wrócą z Szeged z ośmioma medalami

Łącznie Polacy wywalczyli w Pucharze Świata w Szeged osiem medali. W tym dorobku znajduje się jedno złoto. Oleksii Koliadych okazał się być najlepszy w konkurencji kanadyjkarzy na 200 metrów. Z dwoma medalami do Polski wróci Dominika Putto, która najpierw była druga w kobiecych czwórkach, a później wywalczyła srebrny medal w rywalizacji indywidualnej na 200 metrów.