STS KOD PROMOCYJNY

Dwa medale polskich kajakarzy w niedzielę w Szeged

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneDwa medale polskich kajakarzy w niedzielę w Szeged

Niedzielne zmagania Pucharu Świata w węgierskim Szeged przyniosły dwa kolejne medale polskich kajakarzy. Indywidualnie drugie miejsce w konkurencji K1 na 200 metrów zajął Jakub Stepun. Na drugim miejscu swoje zmagania zakończyli również kanadyjkarze Kacper Sieradzan i Adrian Kłos na dystansie 1000 metrów. To kolejne dobre starty biało-czerwonych, którzy z węgierskiego Szeged wrócą łącznie z ośmioma medalami, tym jednym złotem. 

Jakub Stepun drugi na 200 metrów 

W niedziele przedpołudnie ze znakomitej strony pokazał się Jakub Stepun. Nasz kajakarz startował w konkurencji K1 na 200 metrów, gdzie pewnie awansował do finału. W nim stoczył zacięty bój o zwycięstwo z Litwinem Ignasem Navakauskasem. Ostatecznie Polak przegrał o 0,26 sekundy, co dało mu drugie miejsce i srebrny medal. Jakubowi Stepunowi udało się odeprzeć ataki kolejnych zawodników. Zaledwie 0,16 sekundy za nim finiszował Portugalczyk Messias Baptista, który wywalczył brązowy medal. 

Srebro duetu kanadyjkarzy: Kacper Sieradzan i Adrian Kłos

Również ze srebrnego medalu w niedzielę cieszyli się polscy kanadyjkarze Kacper Sieradzan i Adrian Kłos. Duet ten startował na dystansie 1000 metrów. Polacy dość szybko odpadli z walki o złoto, ponieważ poza konkurencją tego dnia okazali się być Włosi Gabriele Casadei i Carlo Tacchini. W Szeged czuli się znakomicie i wygrali z przewagą ponad pięciu sekund nad kolejnymi osadami. Biało-czerwoni do końca walczyli o srebrny medal. Odparli ataki Brazylijczyków i cieszą się z drugiego miejsca. Na trzecim miejscu podium stanęli Gabriel Assuncao Nascimento i Mateus Nunes Bastos dos Santos, którzy do Polaków stracili 0,83 sekundy. 

Polacy wrócą z Szeged z ośmioma medalami

Łącznie Polacy wywalczyli w Pucharze Świata w Szeged osiem medali. W tym dorobku znajduje się jedno złoto. Oleksii Koliadych okazał się być najlepszy w konkurencji kanadyjkarzy na 200 metrów. Z dwoma medalami do Polski wróci Dominika Putto, która najpierw była druga w kobiecych czwórkach, a później wywalczyła srebrny medal w rywalizacji indywidualnej na 200 metrów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...