STS KOD PROMOCYJNY

Polki z dwoma medalami w sobotni poranek w Pucharze Świata w Szeged

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInnePolki z dwoma medalami w sobotni poranek w Pucharze Świata w Szeged

W sobotni poranek rozegrano pierwsze finały zawodów kajakarskiego Pucharu Świata w węgierskim Szeged. Polki zdobyły w nich dwa medale. Najpierw srebro wywalczyła czwórka na 500 metrów w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto. Później dorobku medalowego koleżankom pozazdrościła Justyna Iskrzycka i zajęła trzecie miejsce w konkurencji K1 na dystansie 1000 metrów. 

Srebrny medal kobiecej czwórki na 500 metrów

Od wielu lat kobieca czwórka z Polski zaliczana jest do najlepszych osad na świecie. Z ostatnich igrzysk olimpijskich w Tokio Polki przywiozły brązowy medal. Od tamtego czasu do składu wskoczyły Adrianna Kąkol i Dominika Putto, które zastąpiły Justynę Iskrzycką i Helenę Wiśniewską. Osada jednak zachowała swój mistrzowski poziom i wciąż liczy się w walce o medale. W węgierskim Szeged Polki w składzie jeszcze z Karoliną Nają i Anną Puławską sięgnęły po srebrny medal. Po emocjonującym finiszu ustąpiły tylko Niemkom, z którymi przegrały o 0,34 sekundy. To dobry prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu. Tam Polki powinny włączyć się do walki o medal. Na szóstym miejscu w Szeged uplasowała się druga z polskich czwórek w składzie: Martyna Klatt, Sandra Ostrowska, Julia Olszewska i Helena Wiśniewska.


Czytaj więcej o kajakarstwie:


Justyna Iskrzycka trzecia w K1 na 1000 metrów 

Drugi sobotni medal dla Polski wywalczyła Justyna Iskrzycka. Utytułowana kajakarka zajęła trzecie miejsce w rywalizacji jedynek na 1000 metrów. Kolejny raz udowodniła, że w długodystansowych startach czuje się bardzo dobrze. Polka w Szeged przegrała tylko z Australijką Alyce Wood i Czeszką Anezką Paloudovą, finiszując z czasem 3:58.65. 

Jak w sobotę poszło pozostałym biało-czerwonym?

W porannych finałach w sobotę oglądaliśmy jeszcze kilkoro biało-czerwonych. Dwójka kanadyjkarzy Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński zakończyła zmagania na szóstym miejscu. W finale B na 500 metrów popłynęli Kacper Sieradzan i Adrian Kłos, co dało im 14. miejsce w generalce. Kolejne starty Polaków już w sobotnie popołudnie, gdy zostaną rozegrane następne biegi finałowe. Zobaczymy w nich siedem polskich osad. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Adrianna Sułek tuż za podium MŚ. Świetny bieg Sofii Ennaoui

Świetny start na Mistrzostwach Świata w Eugene w lekkoatletyce zanotowała Adrianna Sułek. Wieloboistka pobiła 37-letni rekord Polski, jednak nie wystarczyło to do miejsca na...