Jakub Dyjas i Katarzyna Węgrzyn indywidualnymi mistrzami Polski w tenisie stołowym

Strona głównaInneJakub Dyjas i Katarzyna Węgrzyn indywidualnymi mistrzami Polski w tenisie stołowym

Jakub Dyjas i Katarzyna Węgrzyn okazali się najlepsi w indywidualnych mistrzostwach Polski 2023 w tenisie stołowym. Oboje wygrywali zarówno w singlu, jak i w grze podwójnej. Jakub Dyjas w deblu stworzył duet z Patrykiem Lewandowskim, a Katarzyna Węgrzyn grała w parze ze swoją siostrą bliźniaczką Anną. Zmagania w ramach 91. Indywidualnych Mistrzostw Polski odbywały się w Orlen Arenie w Płocku. 

Jakub Dyjas show w Płocku 

Zmagania mężczyzn stały na wysokim poziomie, a najlepszy w nich okazał się Jakub Dyjas, który na co dzień reprezentuje barwy KS Dekorglassu Działdowo. W singlu bez większych problemów dotarł do finału. Tam pokonał doświadczonego 37-letniego Tomasza Lewandowskiego. Dzięki temu Jakub Dyjas obronił tytuł indywidualnego mistrza Polski i jednocześnie po raz czwarty sięgnął po to trofeum w singlu. Największe problemy miał w 1/8 finału, gdzie poradził sobie z nastoletnim Miłoszem Redzimskim. Brązowy medal w singlu zdobył Samuel Kulczycki. 

W deblu Jakub Dyjas stworzył parę z klubowym kolegą Patrykiem Lewandowskim. Od początku spisywali się świetnie i wywalczyli złote medale. W wielkim finale pokonali parę Tomasz Lewandowski i Miłosz Redzimski. Jakub Dyjas za zwycięstwa w singlu i deblu zgarnął 30 tysięcy złotych. 

Katarzyna Węgrzyn obroniła tytuł 

Tytuł sprzed roku obroniła także Katarzyna Węgrzyn. Młoda 22-letnia tenisistka od początku grała świetnie, a w wielkim finale pokonała 17-letnią Wiktorię Wróbel. Nieoczekiwanie już na etapie ćwierćfinału odpadła rozstawiona z jedynką Natalia Bajor, czyli mistrzyni Polski w latach 2018-2021. Na drodze do półfinału stanęła jej Paulina Krzysiek. W grze podwójnej Katarzyna Węgrzyn startowała z siostrą bliźniaczką Anną i również sięgnęła po złoto. Widać było, że obie doskonale się rozumieją i pewnie zmierzały po mistrzostwo Polski w deblu. 

Zuzanna Wielgos i Tomasz Kotowski najlepsi w mikście

Ciekawie układała się także rywalizacja mikstów. Tam najlepsi okazali się Zuzanna Wielgos i Tomasz Kotowski, którzy w wielkim finale pokonali Konrada Kulpę i Natalię Boganowicz. Niespodzianką było szybkie odpadnięcie z rywalizacji Samuela Kulczyckiego i Katarzyny Węgrzyn, którzy triumfowali w latach 2019-21. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza na 2023 rok. Gdzie w najbliższym czasie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który ma ambicje do gry w czołowej dziesiątce prestiżowego rankingu ATP. Polak raz znajduje się w upragnionej "topce", innym razem...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....