STS KOD PROMOCYJNY

Maja Kuczyńska wicemistrzynią świata w Indoor Skydiving. Brąz czwórki wertykalnej

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaInneMaja Kuczyńska wicemistrzynią świata w Indoor Skydiving. Brąz czwórki wertykalnej

Reprezentantka Polski Maja Kuczyńska została wicemistrzynią świata w lotach w tunelu aerodynamicznym. Tegoroczne zmagania rozegrano na Słowacji i był to dopiero czwarty turniej w historii. Maja Kuczyńska od początku spisywała się bardzo dobrze i powtórzyła swój najlepszy wynik w Indoor Skydiving z 2017 roku. Wówczas również została wicemistrzynią świata. Brązowy medal w tym roku wywalczyła jeszcze czwórka wertykalna w składzie: Adrian Suwiński, Oliwier Suwiński, Piotr Noworol, Tomasz Białous i Waldemar Suwiński.

Polka druga w kategorii open

Mistrzostwa Świata w lotach w tunelu aerodynamicznym rozegrano w Tatralandii w Liptowskim Mikułaszu na Słowacji. Maja Kuczyńska była jedną z faworytek do medalu i nie zawiodła pokładanych w niej nadziei. Zmagania w tej dyscyplinie sportu odbywają bez podziału na płeć. Oznacza to, że w kategorii open startują zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Od początku Maja Kuczyńska spisywała się doskonale we freestyle’u. Lepiej od Polki spisała się tylko Kyra Poh z Singapuru. To ona sięgnęła po złoto. Maja Kuczyńska na dystansie pięciu rund odrabiała do niej straty, jednak ostatecznie zabrakło jej 0,7 punktu. Złoto było o włos. Na trzecim miejscu podium stanął Łotysz Toms Ivans.

Brązowy medal formacji czwórek wertykalnych

Z tegorocznych Mistrzostw Świata biało-czerwoni wrócą z dwoma medalami. Brąz wywalczyła formacja czwórek wertykalnych w składzie Adrian Suwiński, Oliwier Suwiński, Piotr Noworol, Tomasz Białous i Waldemar Suwiński. To kolejny duży sukces polskiej drużyny VFS. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...