Maja Kuczyńska wicemistrzynią świata w Indoor Skydiving. Brąz czwórki wertykalnej

Strona głównaInneMaja Kuczyńska wicemistrzynią świata w Indoor Skydiving. Brąz czwórki wertykalnej

Reprezentantka Polski Maja Kuczyńska została wicemistrzynią świata w lotach w tunelu aerodynamicznym. Tegoroczne zmagania rozegrano na Słowacji i był to dopiero czwarty turniej w historii. Maja Kuczyńska od początku spisywała się bardzo dobrze i powtórzyła swój najlepszy wynik w Indoor Skydiving z 2017 roku. Wówczas również została wicemistrzynią świata. Brązowy medal w tym roku wywalczyła jeszcze czwórka wertykalna w składzie: Adrian Suwiński, Oliwier Suwiński, Piotr Noworol, Tomasz Białous i Waldemar Suwiński.

Polka druga w kategorii open

Mistrzostwa Świata w lotach w tunelu aerodynamicznym rozegrano w Tatralandii w Liptowskim Mikułaszu na Słowacji. Maja Kuczyńska była jedną z faworytek do medalu i nie zawiodła pokładanych w niej nadziei. Zmagania w tej dyscyplinie sportu odbywają bez podziału na płeć. Oznacza to, że w kategorii open startują zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Od początku Maja Kuczyńska spisywała się doskonale we freestyle’u. Lepiej od Polki spisała się tylko Kyra Poh z Singapuru. To ona sięgnęła po złoto. Maja Kuczyńska na dystansie pięciu rund odrabiała do niej straty, jednak ostatecznie zabrakło jej 0,7 punktu. Złoto było o włos. Na trzecim miejscu podium stanął Łotysz Toms Ivans.

Brązowy medal formacji czwórek wertykalnych

Z tegorocznych Mistrzostw Świata biało-czerwoni wrócą z dwoma medalami. Brąz wywalczyła formacja czwórek wertykalnych w składzie Adrian Suwiński, Oliwier Suwiński, Piotr Noworol, Tomasz Białous i Waldemar Suwiński. To kolejny duży sukces polskiej drużyny VFS. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...